17.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Artık elektrikleri hiç bir zaman kesilmeyecek!

Artık elektrikleri hiç bir zaman kesilmeyecek!

Artık elektrikleri hiç bir zaman kesilmeyecek! Ezber bozan bir karar

Faturalar ödenmese bile elektrik hiç bir zaman kesilmeyecek! Bu karar Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından alındı. Peki kimler için geçerli?

Hürriyet gazetesi Neşe Karanfil’in edindiği bilgilere göre yeni gelen düzenleme, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından tüm elektrik dağıtıcılarına tebliğ edildi. Bu kriterlere uyan kişiler ise elektriğin hayat meselesi sayıldığı , solunum hattına bağlı hastalar ve diyaliz destek tıbbi cihazlara bağlı olan hastalar.

Eğer elektrikle çalışan ve yaşamın devamı buna bağlı olan tıbbi cihazlara bağlı olan hastalar evinde olsalar bile Elektrik Dağıtım şirketlerince faturalarını yatırmasalar bile kesinti olmayacak. Hatta eğer elektrik şebekelerinde çalışma nedeni ile yada bakım nedeniyle bilerek yapılan kesme işlemlerinde bile önceden bu hastaları arayıp bilgi vermek zorunda.

Artık elektrikleri hiç bir zaman kesilmeyecek! Yaşam Ünitesine bağlı hastalar için geçerli.

Artık elektrikleri hiç bir zaman kesilmeyecek! Yaşam Ünitesine bağlı hastalar için geçerli.

Ezber bozan bir karar alan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından açıklaması yapıldı. Bu kişiler önce sağlık raporları ile başvuru yapacak. Aynı zamanda bağlı bulunduğu muhtarlıklardan ikematgah belgelerinide ibraz etmesi gerekiyor. Faturalarını 4 ay sürede ödemese de taksitlendirme yapılması söz konusu artık.Hasta iyileşse bile taksitlenmiş alacakları peşin istenmeyecek.

 

Teşekkür

Bu konuda dikkatli davranan  ve böyle bir uygulamayı hayata geçiren Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na  (EPDK) hastalarımız adına teşekkür ederiz.

Gelgez.net ekibi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ