19.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Apple’ın Almış Olduğu Yeni Patent İle Yeni Siri!

Apple’ın Almış Olduğu Yeni Patent İle Yeni Siri!

Apple’ın Almış Olduğu Yeni Patent İle Yeni Siri!

Ortaya çıkmış olan yeni bilgilere göre Apple, yeni bir patent aldı. Bu sayede akıllı asistan Siri, sizleri sesinden tanıyacak ve başka birinin sesini asla tanımayacak.

Birçok akıllı telefon markaları, çıkarmış oldukları akıllı telefonlar üzerindeki güvenlik önlemlerini arttırmaya çalışmaktadırlar. Aslında bu alandaki en büyük yeniliği talihsizlikler yaşamış olan Note 7 modelinde yapılmıştı. Galaxy Note 7 modeli, gelişmiş iris tarayıcısı ile gelmişti. Apple da şimdi güvenlik önlemlerine, ses tanıma teknolojileri ile yeni bir boyut getiriyor.

Ortaya çıkan iddialara göre Apple şirketi ses tanıma teknolojileri ile ilgili bir patent almış. Patent ile akıllı asistan Siri’nin kullanıcılarını sesinden tanıyacağı söyleniyor. Buna örnek olarak Google‘ın “OK Google” servisinde de ses tanıma özelliği vardı. Ama bu özellik tam olarak güvenli değildi ve farklı sesleri de sizin sesiniz gibi algılıyordu. Ancak Apple, bu durumu da ortadan kaldırmak istemektedir.

Son olarak Apple‘ın aldığı patent için şunu diyebiliriz. Daha önce birçok alınan patent örneği biliyoruz. Öncelikle alınan patentler sonrasında özelliklerin hayatımıza girmesi çok uzun sürmektedir. Ya da bir süre sonra iptal olmaktadır. Dileriz ki, Apple almış olduğu patent ile Siri akıllı asistanını geliştirsin. Ve sizin sesinizden başkasını tanımasın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ