18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

WhatsApp Üzerine Gönderdiğiniz Mesajları Okunmadan Silme Özelliği Geliyor!

WhatsApp Üzerine Gönderdiğiniz Mesajları Okunmadan Silme Özelliği Geliyor!

WhatsApp Üzerine Gönderdiğiniz Mesajları Okunmadan Silme Özelliği Geliyor!

WhatsApp üzerine gelecek olan yeni özellik sayesinde, bundan böyle gönderdiğiniz mesajları karşı taraf henüz okumadıysa silmenize olanak tanıyor. Ayrıca GPS üzerinden de WhatsApp kişilerinizin nerede olduğunu görebileceksiniz.

WhatsApp kullanıcılarının hemen hemen yaşadığı en büyük sıkıntı, hatalı olan mesajların karşıdaki kişilere iletilmesi idi. Tabi ki sonrasında da bu mesajın silinemiyor olmasıydı. Bu gibi bir durumda yanlış kişiye gönderdiğiniz mesajlar hiç te iyi olmuyordu. Tam da bunu önlemek adına WhatsApp harekete geçti. Ve geliştirdiği yeni özellik sayesinde bu sorunu da ortadan kaldıracak.

Bu özellik WABetaInfo tarafından verilen bilgide paylaşıldı. Ve bilgiye göre WhatsApp üzerinde göndereceğiniz mesajlarda geri çağır özelliği bulunacak. Bu özellik sayesinde herhangi bir kullanıcı yanlış birine göndermiş olduğu mesajı, karşıdaki kişi henüz okumadan silebilecek. Yani mesajları mavi tik olana kadar silebileceksiniz. Geri çağır özelliğini kullanarak mesajınızı düzelterek yeniden gönderebileceksiniz. Karşıdaki kişi sildiğiniz mesajı göremeyecek olup yalnızca mesaj silindi iletisini görecek.

WhatsApp‘ın bir diğer yeni özelliğine geçmeden önce sizlere bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Bundan böyle sevgilinize ya da eşinize nerede olduğunuz ile ilgili sakın yalan söylemeyin. Adı Live Location Tracking isimli bu özelliğin kullanımı için, WhatsApp kullanıcılarının özelliği aktif etmesi gerekmektedir. Aktif edildikten sonra yazıştığınız kişilerin konumlarını anlık olarak görebileceksiniz. Aslında bu özellik Facebook üzerindeki yakınımdaki kişiler özelliğinin detaylı halidir.

Son olarak Live Location Tracking özelliğinin ne zaman devreye alınacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmamaktadır. WhatsApp’ın beta sürümlerinde özellik kullanılıyor. Bu sebeple yakın bir zamanda özellik ile tanışmamız muhtemel olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ