21.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Zerdaçal Suyunun 10 Mucizevi Etkisi

Zerdaçal Suyunun 10 Mucizevi Etkisi

Zerdaçal Suyunun 10 Mucizevi Etkisi | Zerdaçal’in Faydaları

Zerdeçal içindeki etken maddesi kurkumin, son zamanlarda birçok bilimsel araştırmalara konu olmaya başlamıştır.Antienflamatuvar,Antioksidan, Antikanserojen ve Antiaterojenik olarak kullanılmasının olası olduğu gün geçtikçe görülmeye başlamıştır.

Antioksidanlar, yaşlandırmayı geciktirici ve bağışıklık sistemini güçlendirir, anti-inflamatuar özellikleri bunlardan sadece bazıları…

Zerdeçalın kürkümin adındaki aktif bileşenin sayısız faydalı kullanım alanı var ve 7000’den fazla bilimsel makale, sağlığımız üzerindeki etkilerini açıklıyor. Bu yüzden, zerdeçal suyu, içebileceğiniz en sağlıklı içeceklerden birisi.

Zerdeçal suyu nasıl hazırlanır?

Öğütülmüş bir çay kaşığı zerdeçal’i 1 bardak ılık suya atın ve üzerine  ile bir tutam karabiberi  atarak karıştırıp,hemen için.Her sabah tüketmenizde bir sorun yoktur.

Zerdaçal Suyunun 10 Mucizevi Etkisi

Zerdaçal Suyunun 10 Mucizevi Etkisi

Zerdaçal Suyunun 10 Mucizevi Etkisi

1.Alkalileştirme etkisi

Zerdeçal suyu,Vücudu alkalileştirerek yanlızca asidik ortamlarda gelişir.Bu durum kanserin oluşmasını engeller.

2.Beyni korur

Son yapılan araştırmalarda Alzheimer ve bunama’nın  sebebi BDNF hormonun düşük seviyelerde olması.Zerdeçal’in etken maddesi olan kurkumin , bu hormonun seviyesini kontrol ederek ,ilerki yaşlarda yaşanan diğer beyin hastalıklarını önlemesi ile ilgili bir çok bilimsel araştırmada görülmüştür.

3.Kalp sağlığını destekler

Zerdeçal’in etken maddesi olan kurkumin, kan damarındaki plakları yok eder ve kan pıhtısı meydana gelişini engeller. 2011 yılında 3 hafta zerdeçal tüketen erkek fareler ile kullanmayanlar arasında yapılan bir araştırmada kalp sağlığı farkları gözlenmiştir.

4.Tip 2 diyabet tedavisinde etkilidir

Zerdeçal’in etken maddesi olan kurkumin diyabet tedavisinde ciddi ölçüde yardım ettiği araştırmalarda görüldü.

5.İltihaplanmaya karşı savaşır

Sayısız hastalığın ana sebebi, iltihaplanmadır. Kürküminin anti-inflamatuar özellikleri vardır ve dolayısıyla iltihaplara karşı etkili bir şekilde savaşarak organizmayı korur.

6.Anti-kanser özelliği var

Güçlü bir antioksidan olduğundan ve antioksidanlar hücreleri hasara karşı koruduklarından, kürkümin, kanseri başarılı bir şekilde önler.

7.Kireçlenme semptomlarını hafifletir

Zerdeçal’in etken maddesi olan kurkumin  2012’de yapılan bir çalışmada, şişkinliği ve acıyı tedavisinde, steroid olmayan anti-inflamatuar ilaçlardan (NSAID) ve hatta Diclofenac’tan daha hızlı deva olduğu görülmüştür.

8.Sindirim sistemini düzenler

Bilim adamlarına göre, zerdeçalın düzenli tüketimi, sindirimi iyileştirir ve kolay enzim sağlanmasına yardımcı olur.

9.Karaciğer ve Safra Kesesi dostu

Zerdeçal, safra kesesinin işlevlerini düzenler, karaciğeri toksinlerin tehlikeli etkilerinden korur ve zarar gören  karaciğer hücrelerini yeniler.

10.Anti Aging Özelliği

Yaşlanmayı yavaşlatır, uzun ömrü destekler.Zerdeçal içindeki etken maddesi kurkumin, serbest radikalleri imha eder ve iltihaplanmayı önler.Bunun sonucunda ise  doğrudan yaşlanma sürecini de gecikleştirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ