17.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Youtube, Canlı Yayın Abone Sınırı İçin Yeniden Değişiklik Yaptı!

Youtube, Canlı Yayın Abone Sınırı İçin Yeniden Değişiklik Yaptı!

Youtube, Canlı Yayın Abone Sınırı İçin Yeniden Değişiklik Yaptı!

Youtube, canlı yayını açmak için 10.000 abone sınırını 1.000 abone ile sınırlandırmaya karar verdi.

Bildiğiniz gibi şu anda Youtube, bir video platformunun çok daha ilerisine doğru gitmektedir. Son yaptığı çalışma olan canlı yayın özelliği ile de herkesin beğenisini kazanan Youtube, önceki Şubat ayında telefonlar üzerinden direkt olarak canlı yayın akışı başlatma işlemini, kullanıcılarına sağlamıştı. Ancak bu işlemi yapabilmeniz için 10.000 aboneye ihtiyacınız bulunmaktaydı. Dolayısıyla birçok Youtuber canlı yayın açamıyordu.

Şimdi ise Youtube, yeni bir açıklamada bulundu. Ve canlı yayın akışı yapabilmek için 10.000 abone sınırını kaldırdığını söyledi. Canlı yayın akışını başlatabilmek için 1.000 abonenin yeterli olacağını duyurdu. Şu anda tüm kanallar üzerinde aktif olmuş değil. Ancak kademeli olarak 1.000 aboneye ulaşmış tüm kullanıcılar canlı yayın açabilecekler. Bu değişiklik aslında Nisan ayı içerisinde yapılmıştı. Ancak enteresan bir şekilde şaka zannedildi. Ayrıca Youtube‘un tüm kanallara canlı yayın özelliğini açmaması ile ilgili de birçok neden bulunmaktadır.

Youtube‘un canlı yayın akışı özelliğini tüm kanallara açmayışının sebebi serverları üzerinde sorun kaynaklı olabilir. Ayrıca abonesi olmayan kanallar, sıkıcı ve gereksiz içerik üreteceklerinden dolayı, Youtube izin vermiyor. Youtube, eğer 1.000 aboneli bir kanalın abonelerini kazanırken sunduğu içeriğin yeterliliğine inanır ise kanala bu imkanı sağlıyor. Öte yandan kanalların da adeta birer canlı yayın çöplüğüne dönmesini de istemiyor.

Son olarak tabi ki de herkesin canlı yayın yapabilmesi gerekiyor. Ancak bunun için 1.000 abone sınırına ulaşmalısınız. Örnek gösterecek olursak, Facebook platformu üzerinde herkes dilediği gibi video veya canlı yayın paylaşabiliyor. Ama doğrusunu söylemek gerekirse, hiç te iyi bir durum değil. Bu sebeple de Youtube‘un böyle bir sınırlama getirmesini anlamış oluyoruz. Yapılan bu çalışmanın ise, ne gibi sonuçlar doğuracağını hep birlikte göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ