18.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Samsung Gear VR Tanıtıldı!

Samsung Gear VR Tanıtıldı!

Samsung Gear VR Tanıtıldı!

Samsung, dün MWC 2017 etkinliğinde gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısında yeni Gear VR‘ı tanıttı. Yeni çıkacak olan Samsung Gear VR ile birlikte kontrol cihazı da piyasaya sürülecek. Bu kontrol cihazı da sanal alemde daha fazla işin gerçekleştirilebilmesini sağlamaktadır.

Samsung, MWC 2017 etkinliğinde dün yapmış olduğu basın toplantısı ile yenilenmiş olan Gear VR sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Yenilenmiş olan Gear VR cihazının en büyük özelliği ise öncekilerden farklı olarak yanında bir kontrol cihazı ile birlikte gelmesidir. Kontrol cihazı Google’ın Dydream cihazınınkine çok benzemektedir. Gear VR ile gelen bu kontrol cihazı ile sanal dünyada işaretleme, sürükleme, eğme ve ateş etme gibi birçok eylemi gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. Ama en önemli konu kontrol cihazının Samsung Gear VR gözlüğünden farklı olarak satılacak. Ve önceki Gear VR‘lar ile çalışabilecek. Gear VR cihazının üstünde touchpad, ana ekran tuşu, geri tuşu, ses tuşu ve tetikleyici tuşu bulunmaktadır. Ayrıca manyetik, ivme ölçer ve jiroskop sensörleri de bulunmaktadır. Gözlük standart olarak AAA kalem piller ile çalışacak. Yeni Samsung Gear VR cihazının ortalama 2 saat kullanım ile 40 güne kadar dayanabileceği söylenmektedir.

Samsung Gear VR cihazının, Galaxy Note 7 ile birlikte çıkan modeline birebir benzediğini söylemek mümkün olacaktır. Son olarak Gear VR yeni modeli Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge ve Galaxy Note 5 modellerini desteklemektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ