18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Yeni PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?

Yeni PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?

Yeni PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?

PlayStation modelleri dört yılda bir olduğu gibi yine merak içerisinde beklenmektedir. Peki PlayStation 5 modeli ne gibi donanımlara sahip olacak?

Herkesin merakla beklediği PlayStation 5 modelinin özellikleri yavaş yavaş belli olmaya başlamış durumda. PlayStation 5 modeli Sony şirketinin 9.nesil oyun konsolu olacak. Bu modelin üzerinde özellikle 4K oyun ve eğlence teknolojilerinin ön planda tutulması bekleniyor. Peki ama PlayStation 5 ne zaman çıkacak?

PS5 Çıkış Tarihi Nedir?

Sony, hepinizin bildiği gibi 2017 yılına Horizon: Zero Drawn, Nioh ve Nier ile hızlı bir giriş yapmıştı. Sony şirketi kazandığı bu hızı da kaybet niyetinde değil tabi ki. Birtakım analistler ise Sony‘nin birinci parti oyunlarının başarısının, PlayStation 5 modelini bir hayli etkileyeceğini söylüyorlar. Analistlerin yaklaşımı size de ilginç gelmedi mi? Neden böyle olsun ki?

Aslında bir oyun konsolunun satılmasını sağlayacak olan şey oyunlardır. Sonrasında da o konsol için özel yapılacak olan yapımlardır. En yakın örneğini verecek olursak, Nintendo Switch ile görmekteyiz. PlayStation 5 ise adeta 4K odaklı bir oyun konsolu olacak. Ancak en başta üçüncü parti yapımcılardan destek alamayabilir. Sony de muhtemelen özel oyunlara yönelecektir.

Gelelim PlayStation 5 modelinin ne zaman çıkacağına. PlayStation 4 modelinin ömrü 5 yıl olduğunda yani 2018 yılında çıkarılacak. Yaklaşık olarak 2018 yılının ikinci yarısını bulabilir. Buna istinaden PlayStation 4 modelinin ömrü PS4 Pro modeli ile 2020 yılına kadar uzadı. Ama Xbox Scorpio ve Nintendo Switch kendilerine gayet ciddi bir rakip. Kullanıcıların ise en çok merak ettikleri konu TFLOPS değeri. Analistlerin söylediklerine göre PlayStation 5, 10 TFLOPS ya da daha yüksek bir değere sahip olması bekleniyor. PlayStation 5 modelinin öncekilerine ya da diğerlerine bakıldığında, Xbox Scorpio üzerinde 6 TFLOPS, PS4 Pro üzerinde de 4.2 TFLOPS değerindedir. Bunlara göre harika bir değer diyebiliriz. PlayStation 5 modelinin satış fiyatının ise 500 dolardan daha fazla olması beklenmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ