18.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Linkedin, Aktif 500 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı!

Linkedin, Aktif 500 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı!

Linkedin, Aktif 500 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı!

Linkedin, bildiğiniz gibi Microsoft‘un sahip olduğu bir sosyal ağdır. Linkedin yapmış olduğu açıklamada 500 milyon kullanıcı sayısının üzerine çıktığını bildirdi.

Microsoft‘un sahip olduğu Linkedin uygulaması, 500 milyon kullanıcı barajını aştığını bugün yaptığı açıklamada belirtti. İnsanların Linkedin sosyal ağını kullanma sebebi iş bağlantıları sağlayabilmesidir. Linkedin uygulamasını bu kadar özel kılan da bu amaçlı bir platform oluşudur. Linkedin uygulaması 500 milyon kullanıcı sayısına ulaşmış olmasına rağmen, Facebook kadar kullanıcıya sahip değil. Ancak iş bağlantıları konusunda insanlara yardımcı olduğu açık bir şekilde ortadadır. Yani çevrimiçi bir CV görevi görmektedir. Linkedin tarafından yapılan bu açıklamada 500 milyon kullanıcının 200 farklı ülkeden kayıtlı olduğu da söylenmiş. Ayrıca şu an için Linkedin üzerinde tam 10 milyon iş imkanı bulunuyor. Buna istinaden 9 milyon şirketin de platform üzerinden iş ilanları yayınlanmaktadır. Linkedin üzerinde haftalık olarak 100.000 adetten fazla makale de yayınlanmaktadır.

Son olarak Linkedin üzerinde çok fazla zaman geçirilmiyor. Ancak yine de bu kadar makale her hafta platform üzerinde yayınlanmaktadır. Linkedin uygulaması, günden güne kullanıcı sayısını arttırmaya devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ