19.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

WhatsApp Üzerine Rahatlatıcı Bir Güncelleme Geliyor!

WhatsApp Üzerine Rahatlatıcı Bir Güncelleme Geliyor!

WhatsApp Üzerine Rahatlatıcı Bir Güncelleme Geliyor!

WhatsApp uygulamasının Windows mobil cihazlar üzerinde bir güncelleme test etmektedir. Bu güncelleme, siz telefon numaranızı değiştirdiğinizde de listenizdeki insanlara haber verebilecek bir özelliği içermektedir.

Yani Windows Phone ya da Windows 10 Mobile kullanıcıları, WhatsApp uygulamasının beta sürümünde çok rahatlatıcı bir özelliğe kavuştu. WhatsApp bundan sonra numaranızı değiştirmeniz durumunda, listenizdeki kişilere bilgi verebilecek. Bildiğiniz gibi WhatsApp uygulaması, telefon numaranıza bağlıdır. Siz yeni bir telefon numarası kullanmaya başladığınız zaman, yeniden insanlara haber vermek gerçekten zor bir durum oluyor. Gelecek olan bu yeni özellik sayesinde siz telefon numaranızı değiştirdiğinizde otomatik olarak kişi listenizi bilgilendirecek.

Üstelik bu müthiş özellik, sizlere bazı yenilikler de sunmaktadır. Özellik sayesinde numaranızın gitmesini istemediğiniz kişileri de düzenleyebilirsiniz. Bununla ilgili de önlemler alınmış durumdadır. WhatsApp uygulamasının bu yeni özelliğini aktif etmeniz durumunda, karşınıza üç adet seçenek belirecek. Seçeneklerden ilki listenizdeki herkese numaranızın gönderilmesi olacak. Diğer bir seçenek ise yalnızca konuşma penceresine sahip olan kişilere gönderilmesidir. Ancak eskiden görüşmediğiniz, ama yeni numaranıza erişmesini istediğiniz birileri olur ise onlara mesaj atmanız gerekecektir. Üçüncü ve son seçenek, numaranızın listenizdeki kimseye gönderilmemesidir. Bazen listenizdeki bazı kişilerden kurtulmak isteyebilirsiniz. Son söylediğimiz ise tam da bunun için işe yarayacak bir özellik.

Son olarak WhatsApp uygulamasının bu özelliği Windows Phone ve Windows 10 Mobile kullanıcıları için hazırlanmaktadır. Ama tabi ki; Android ve iOS işletim sistemleri üzerine de illa ki gelecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ