20.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Opera, Hız Konusunda Chrome’a Fark Atıyor

Opera, Hız Konusunda Chrome’a Fark Atıyor

Opera, Hız Konusunda Chrome’a Fark Atıyor

Opera, versiyon güncellemesi yaptı. Yeni güncellemesi ile hem kendinden hem de Chrome’dan daha hızlı çalışıyor. Sürümü Opera 41 olarak geçiyor.

opera-hiz-konusunda-chromea-fark-atiyor|www.gelgez.net|

opera-hiz-konusunda-chromea-fark-atiyor|www.gelgez.net|

Web tarayıcıları arasında uzun süredir liderlik koltuğunda Google Chrome oturmakta. Opera son dönemlerde tarayıcısında yaptığı gelişmeler ile Chrome‘un koltuğunu sallamak için hazırlanmış gibi görünüyor. Tahtını sallamaya aday olabileceği düşünülüyor.

Opera 41 Özellikleri

Opera üzerinde güzel bir özellik bulunmakta. Bu özellik ise tümleşik reklam engelleme özelliği entegre edilmiş. Ayrıca ücretsiz VPN opsiyonu özellikleri getirildi. Chrome kullanıcılarını da kendi tarafına çekmeye çalışan Opera yeni yaptığı güncelleme ile çok daha hızlı bir web tarayıcısı haline geldi.

Opera 41 versiyonunun, bir önceki Opera 40 sürümüne göre yüzde 86 oranında daha hızlı olduğu tespit edilmiş. Ayrıca notebookların pil tüketimine de yüzde 32 yardım sağlayan Opera 41, Google Chrome‘a göre daha uzun bir kullanım ömrü sunmayı düşünüyor. Google Chrome bildiğiniz üzere adeta bir RAM canavarıdır. Eğer, Chrome‘dan sıkılmış ve daha hızlı bir tarayıcı arıyorum diyorsanız, sizler de Windows ve MacOS için güncel Opera 41 versiyonunu aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

indirin

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ