21.07.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Volkswagen elektrikli araçlar için pil üretecek!

Volkswagen elektrikli araçlar için pil üretecek!

Volkswagen elektrikli araçlar için pil üretecek!

Son yıllarda marka adına çok yara alan Volkswagen geçen ay açıklamasında 23000’i Almanya’dan Toplamda  30000 kişiyi 2021 yılına kadar işten çıkartacağını açıklamıştı. Kasım ayında ise tam aksine yatırım planını açıkladı. Elektrikli araçların batarya ünitelerini hem kendisine hemde diğer üreticilere satmak için hazırlıklara başladı.

Volkswagen grubu içinde bulunan  Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, Škoda  dahil olmak üzere, 30 farklı elektirikli model 2025 yılına üretilecek. Elektrikli model için ürettikleri arabalarda LG ve Samsung tarafından üretilen bataryaları kullanıyorlardı. Artık bu pilleri kullanmaya ihtiyaç kalmayacağını açıklıyor.

Prestij sorunu yaşayan Volkswagen, Alman otomotiv devi dizel arabalarda emilsiyon sorunu ile bazı ülkelerde kullanımı ve satımı yasaklanmıştı. Bu kriz hem mali hemde marka kalitesini bozmuştu. Mali açıdan eleman çıkaracağını söylerken, diğer taraftan üretim yapacağım açıklaması herkesin dikkatini çekti.

Volkswagen elektrikli araçlar için pil üretecek! | Elektrikli Volkswagen Golf GTE

Volkswagen elektrikli araçlar için pil üretecek! | Elektrikli Volkswagen Golf GTE

Dünyada toplam 624 bin çalışanı var. 2020 yılına kadar eleman sayılarında düşme yapıp, her yıl 3.7 milyar euro tasarruf etmeyi planlayan şirket, pil üretme fabrikaları için sanki kaynak bulmuş gibi.

Kendi içlerinde ihtilafa düşen, pil üretimi için kaynak çıkaramayacaklarını ve bu tesisin milyarlarca euro yatırımdan geçtiğini söyleyen CEO, görünüre göre fikrinden vazgeçmiş.

VW grubu, elektrikli araçlara daha çok yönelecekler. 2016 yılı içinde fuarda Golf modelinin elektrikli motorlusunu tanıtan VW, bakalım tekrar prestijini kazanabilecek mi?…

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ