18.06.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Twitter Vine’ı Kapatma Kararı Aldı!

Twitter Vine’ı Kapatma Kararı Aldı!

Twitter Vine’ı Kapatma Kararı Aldı

Twitter, uzun zamandır kendisinden beklenen gelir performansını gösteremiyor. Küçülme kararı alan Twitter, Vine’ı kapatma kararı aldı.

Vine; hepinizin bildiği gibi altı saniyelik video klipler yayınlayarak paylaşmaya imkan veren bir mobil uygulama idi. Vine‘ın Medium sayfasından yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki aylarda yayından kaldırılacak. Açıklamada kesin bir tarihe yer verilmemiş. Ancak kullanıcıların durumdan haberdar edileceği ve mobil uygulamanın yayından kaldırılmasının ardından web sitesinin bir süre daha servis vereceğine ve daha önce yayınlanmış videoların izlenebileceğini belirttiler.

Bundan tam dört sene önce kullanıma açılmış olan ve popüler yayıncılar için Twitter üzerinde gelir paylaşımı olan Vine, bugüne kadar gelirler ile ilgili herhangi bir şey paylaşılmadı. Twitter şu anda kapama kararının gerekçesini açıklamadı. Ancak beklenen gelirin sağlanamaması sebebi ile yüzde 9 küçülme kararı çerçevesinde olduğu düşünülüyor.

Twitter Vine'ı Kapatma Kararı Aldı!

Twitter Vine’ı Kapatma Kararı Aldı!

Twitter; Vine’ı 2012 yılında yapılan lansmanından biraz daha önce satın almıştı. Vine; ilk yıllarında 200 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Ama daha sonrasında özellikle Snapchat ve Instagram rekabeti ile başa çıkamayarak, gözden düşmeye başlamıştı. Twitter da bunun üzerine ilgisini, kısa video formatından canlı yayın formatına kaydırarak Periscope ile ilgilenmeye başlamıştı.

Geçtiğimiz gün yayınladığımız yazıda da belirttiğimiz gibi Twitter, küçülme sürecinde Vine çalışanlarının büyük kısmı olmak üzere 300’e yakın personelin işten çıkarılması bekleniyor.

Pornhub adlı 18+ sitesi, Vine’ı satın almak istediğini açıkladı!

CNET’in haberine göre müstehcen içerikli bir site olan Pornhub’ın Başkan Yardımcısı Corey Price, Twitter’in şu an kurucusu olan Jack Dorsey’e , işçi mağduriyeti olmaması adına ve kendi işleri menfaatine Vine’a talip olduklarını bildirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ