22.07.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Twitter satılıyor mu?

Twitter satılıyor mu?

Twitter satılıyor mu?

Satılıp satılmayacağı ile ilgili gündemden düşmeyen sosyal medya platformu Twitter’ın bu hafta içinde yapacağı değerlendirme sonucunda nihai bir karara varacağı belirtiliyor.

Wall Street Journal’ın (WSJ) yayınlamış olduğu habere göre, kendisiyle ilgilenen şirketlerin yapmış olduğu teklifleri değerlendirecek olan Twitter için bu hafta çok önemli.

 

5 büyük talibi var

Söylentilere göre Alphabet, Microsoft, Salesforce, Verizon ve Walt Disney gibi büyük şirkeler Twitter’a talip.

Wall Street Journal’ın (WSJ)’nin haberine göre, Twitter’ı satın alması konusunda en kararlı şirket, San Francisco merkezli kurumsal bulut bilişim şirketi Salesforce.

Salesforce’un Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Marc Benioff’un “cilalanmamış elmas”a benzettiği Twitter’ı almak için güçlü bir teklif yapacağı iddiası ortaya atılan haberde, satış tutarının 20 milyar dolara ulaşabileceği öne sürüldü.

Öte yandan, başka kaynaklarda, dünyanın en büyük medya kuruluşlarından Walt Disney’in Twitter’ı almaya yakın olduğuna dair haberlere yer verilmişti.

 

Twitter'ın kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey’in aynı zamanda Walt Disney’in yönetim kurulunda olması, iki şirketin tek çatı altında birleşme ihtimalinin yüksek olduğu şeklinde değerlendirilmişti.

CNBC nin haberine göre

ABD’li yayın kurumu CNBC, sosyal medya sitesi Twitter’ı satın almak isteyen şirketler bulunduğunu belirtti.

Şirket ismi vermeyen CNBC satışın hemen gerçekleşmesinin beklenmediğini bunun belli biz zaman alacağını ifade etti.

 

Değerine değer kattı

Bu söylentiler sonucunda Twitter şirketinin hisseleri iki hafta içerisinde yüzde 25’in üzerinde değer kazandı. Yapılan her haberle değerine değer katan twitter satılacağı ile ilgili söylentilere nasıl bir cevap verecek yakında göreceğiz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ