21.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Rusyadan Stratosfer’e tatbikat uçuşu

Rusyadan Stratosfer’e tatbikat uçuşu

Rusyadan Stratosfer’e Su-34 uçağı gönderdi

Rusya’nın Doğu Askeri Birimi’nden kalkış yapan Su-34 uçaklarının atmosferin ikinci katmanı Stratosfer’e uçuş gerçekleştirdiği belirtildi.

Aleksandr Gordeyev TASS’a konuştu

Rusya savunma başarısını uzayda dahi göstermeye devam ediyor.
Rusya Doğu Askeri Birimi’nin Basın Dairesi Başkanı Aleksandr Gordeyev TASS’a konuştu. Birime bağlı pilotların Su-34 uçaklarıyla Stratosfer’de uçuş gerçekleştirdiğini belirtti. Gordeyev, tatbikat sırasında mürettebatın gece uçuş navigasyonu eğitiminin yanı sıra bölgedeki test sahalarından birinde karada belirlenen hedeflere yönelik bombardımanlar gerçekleştirdiğini söyledi.

Sukhoi Su-34 Rus Savaş Uçağı özellikleri nelerdir?

Rus silahlı kuvvetlerinin en önemli savaş uçaklarından bir tanesi olup, Su-27 savaş uçaklarının (Bu uçak bazı otoritelerce Dünyada bugüne kadar yapılmış en iyi savaş uçaklarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir) geliştirilmiş halidir. Rusların bu önemli savaş uçağı şuan itibarıyla sadece Rusya Hava kuvvetlerinde kullanılmakta olup aşağı yukarı 50’den fazla üretim adedi bulunmaktadır. Su-34 savaş uçakları bazı üstün özellikleri ile göze çarpan Rus savaş uçaklarından bir tanesidir.

Sukhoi Su 34 Savaş Uçağı

Sukhoi Su 34 Savaş Uçağı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ