17.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

PayPal, Mart Ayında Yeniden Türkiye’ye Dönüyor!

PayPal, Mart Ayında Yeniden Türkiye’ye Dönüyor!

PayPal, Mart Ayında Yeniden Türkiye’ye Dönüyor!

PayPal, bildiğiniz üzere dünyanın en büyük çevrim içi ödeme platformlarından biridir. PayPal şimdi, yeniden Türkiye’ye dönme kararı aldı.

PayPal, 2016 yılının Mayıs ayında BDDK ile anlaşmazlık yaşadı ve Türkiye‘den çekilme kararı almıştı. Bu hareket PayPal‘ın Türk kullanıcılarını bir hayli üzmüştü. PayPal ile alışveriş yapan ya da bağış toplayan kullanıcılar, Türkiye‘den çekilmesinin ardından farklı alternatif bulmaya çalıştılar ancak randımanlı bir alternatif bulamamışlardı.

BDDK‘nın istediği, PayPal‘ın sunucularını Türkiye‘ye taşıması idi. Bunu da PayPal reddetmişti. Bu zamanda BDDK‘dan lisans alamayan PayPal, Türkiye‘den çekildiğini duyurmuştu. Sıkı durun, PayPal bugün sürpriz bir karar ile Türkiye‘ye döneceğini duyurdu.

Karar ile 2017 Mart ayında yeniden Türkiye‘ye geleceğini söyleyen PayPal, BDDK‘nın isteğini yerine getirecek mi yoksa farklı bir yöntem mi izleyecek?

PayPal; Cross Order sistemi ile sınır ötesinden Türkiye‘de hizmet gösterecek. Zaman içerisinde de sunucularını Türkiye üzerine taşıyacak. Alınmış olan bu karar BDDK tarafından onaylanmış durumda.

Cross Order sistemi, E-ticaret yapan firmaların farklı ülkelerde de ticaret yapması için geliştirilmiş olan bir sistemdir. Hatta PayPal‘ın çıkış noktası olarak gösteriliyor. Sonuç olarak PayPal Mart ayında yeniden hizmete başlayacak. Herkes şimdiden merak içerisinde beklemeye başladı bile. Bakalım PayPal Sunucularını Türkiye üzerine ne zaman taşıyacak bunu da hep birlikte göreceğiz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ