19.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Mercedes’in elektrikli otomobilde markası Generation EQ

Mercedes’in elektrikli otomobilde markası Generation EQ

Mercedes’in elektrikli otomobilde markası Generation EQ

Dünya çapında otomobil deyince akla ilk gelen markalardan biri olan Mercedes, elektrikli otomobil konusunda her geçen gün daha da iddiali olduğunu göstermeye başladı. En son fuar Paris Motor Show’da elektrikli bir otomobil sergiledi. Fakat yeni marka altında piyasaya girmek istiyor. Marka adı ise  “Generation EQ “ olarak şu an için Mercedes tarafından hazırlanıyor.

Önce bir iddia dendi ama  “EQ” ismi  hali hazırda  “Generation EQ” olarak zaten kullanılıyor. Dolayısıyla bu iddia olasılık değil.

Mercedes, EQ markası altında, her yıl yeni bir model ile tüketicinin kalbini çalacak. Elektrikli araba geleceğin yatırımı olduğu ve taleplerin her geçen gün arttığını düşünürsek, çok akılcı bir yatırım olması planlanıyor.

Mercedes-Benz, eski modellerine hibrid ile tekrar revize etmesi de beklenmekte. Tahminlere göre hibrid araba piyasası pek ilerleyecek gibi durmuyor. 2025 yılında bu arabaların satışları başlanacak.

Bir başka Alman devi olan Volswagen ise hem elektrikli araba üretecek hem de bataryalarını tüm dünyaya satacak.

Volkswagen elektrikli araç ve pilleri üretecek!

Fakat 10 yıl içinde Elektrikli araba piyasası öyle bir gelişecek ki, biz model ve markayı pek takip edemeyeceğiz gibi duruyor.

Mercedes’in elektrikli otomobilde markası Generation EQ | Süper sessiz motorlu EQ

Elektrikli araba nedir? Nasıl Çalışır? Faydaları ne olacak?

Elektrikli otomobil bir veya daha fazla elektrik motoru kullanarak, pillerden ve diğer enerji depolama cihazlarında depoladığı elektrikle çalışan bir otomobildir. Aynı zamanda gelişen teknoloji ile güçlü ve dengeli hızlanma sağlamaktadır.

Elektrikli arabaların, benzinlilere göre farklı bir motoru vardır. Gittiğini yada durduğunu pek anlamassınız. Sessiz ve egzos çıkışı yoktur.  Bu türdeki arabaların yakıt tasarrufu yanında şehir kirliliğini düşüreceği öngörülmektedir. Karbon emisyonunu Yüzde 30 azaltacağı beklenmektedir.

Ayrıca yüzlerce yıl önceden planlanan petrol kavgaları ve savaşları bu otomobillerle, petrole olan bağımlılığın azaltacağını ve daha mutlu bir dünya ümit edilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ