DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

İlluminati Nedir? İlluminatinin Doğuşu ve Hakkındaki Gerçekler Nelerdir?

İlluminati Nedir? İlluminatinin Doğuşu ve Hakkındaki Gerçekler Nelerdir?

Son zamanlarda adını sıkça duymuşsunuzdur. Evet, illuminati. O kadar derin bir konu ki, dünyanın kontrol noktası denilebilir. İlluminati Nedir? İlluminati’nin Doğuşu ve Hakkındaki Gerçekler Nelerdir? Hangi ünlüler illuminatiye hizmet ediyor? İlluminati’nin amacı nedir? İlluminati’ye karşı gelenler öldürülüyor mu? Sizlere illuminati hakkındaki tüm detayları makalemizde anlatmaya çalıştık.


İlluminati Nedir? İlluminatinin Doğuşu ve Hakkındaki Gerçekler Nelerdir?

İlluminati Nedir? İlluminati'nin Doğuşu ve Hakkındaki Gerçekler Nelerdir? | İlluminati Sembollerinden Biri Olan Tek Göz

İlluminati Nedir? İlluminati’nin Doğuşu ve Hakkındaki Gerçekler Nelerdir? | İlluminati Sembollerinden Biri Olan Tek Göz


İlluminati Nedir? Ne zaman kurulmuştur?

Aslında illuminati bir örgüttür. İlluminati, 1 Mayıs 1776 yılında Adam Weishaupt adındaki Kabbalacı hukuk profesörü ve Baron Von Knigge’nin birlikte kurdukları topluluktur. Sözcük olarak aydınlanmışlar, aydınlanmış olanlar anlamına gelmektedir.

İlluminati, içerisinde bulunduğumuz sistemin başında ve yönetici profilinde olanların, doğrudan veya dolaylı olarak hizmet edilen örgüt olarak kabul edilmektedir. Batıl inançlara, ön yargı ve dinin sosyal hayat üzerinde oluşturduğu, olumsuz etkilere karşı gelmek için kurulan bir örgüt olarak bilinmektedir. Ancak sonradan amacından saptığı düşünülmektedir.

İlluminati’nin Tarihçesi

İlluminati, tam olarak Rönesans döneminde kurulmuş bir örgüttür. Amaçları insanların düşüncelerini hür kılmak ve dinsel dogmatik düşünceden onları arındırmaktır. Ortaya koymuş oldukları ideolojiye ise ‘İlluminizm’ denilmiştir. Masonluğu örnek alan grup örgütlenmesini de bu şekilde gerçekleştirmeyi hedeflemişler. Aydınlanma Çağı’nın önemli bir hareketi, düşünceyi özgürleştirme amacını taşıyan bir grup olarak kurulan örgütün üyeleri, ettikleri gizlilik yemini ve grupta üst kademelerde bulunan kişilere itaat edecekleri yemini ile örgüte bağlanmış oldular. İlluminati topluluğunun sonraki 10 yıl içindeki gelişimi ise üzerinde tartışılan bir olaydır.

Bazı araştırmacılar İlluminati örgütünün üye sayısının sadece 80 kişi gibi bir rakamda kaldığını söylerler. Ama bazı araştırmacılar bu rakamın 2000’in üzerine çıktığını belirtmektedirler. Kayıtlı olan üyelerin kayıtları, bilgileri son derece gizli tutulmaktaydı. Dolayısıyla üyelerin her birinin de kod adı bulunuyordu. Ve yazışmalarda sürekli bu kod adları kullanılıyordu. aralarında ünlü yazarların da bulunduğu pek çok kişinin savına göre grup hala varlığını sürdürmektedir.

İlluminati’nin varlığını savunanlar arasında Mark Dice, Jüri Lina, Morgan Gricar gibi isimler bulunmaktadır. Hatta bazı komplo teorilerinde Amerika’nın başkanlarının da bulunduğu pek çok ünlü ismin gruba üye olduğu belirtilmektedir. Doğrudan ya da dolaylı olarak illuminatiye hizmet eden kişiler arasında dünyaca ünlü müzisyenler de bulunmaktadır. Günümüzde bile son derece faal olan bu örgüt birçok siyasi, askeri ve ekonomik olayın sorumlusu haline gelmiştir. Birçok ABD Başkanı illuminati’ye hizmet etmiş olup alınan tüm siyasi kararların illuminati’den geçtiği de düşünülmektedir.

Ayrıca Hollywood film sektörünün dahi bu örgütün elinde olduğu bilinmektedir. Bugün hala daha 10 tane yöneticisi ve 300 kadar da alt kadrosu bulunduğu düşünülüyor. Bu topluluğun içerisinde ise tanınmış ünlülerin, bankacıların ve sanatçıların bulunduğu da iddia edilmektedir.

İlluminati Nedir? İlluminati'nin Doğuşu ve Hakkındaki Gerçekler Nelerdir? | Amerikan Doları Üzerindeki Tek Göz

İlluminati Nedir? İlluminati’nin Doğuşu ve Hakkındaki Gerçekler Nelerdir? | Amerikan Doları Üzerindeki Tek Göz


İlluminati Örgütünün Amaçları ve Faaliyetleri Nelerdir?

İlluminati örgütü, her yıl bir kere toplanmaktadır. Toplanan örgüt, yeni dünya ve tek din planlarını masaya yatırmaktadır. Örgütün, zihin kontrol tekniklerini iyi bildiği ve subliminal mesajlar konusunda çok iyi hareket ettiği bilinmekte ve iddia edilmektedir.

Amaçları dünyayı kendi kuralları doğrultusunda yönetmek olduğu bilinen örgütün istikrarlı ve kararlı adımlar attığı da bilinmektedir.

İlluminati’nin seçkin üyeleri Yuvarlak Masa tabirini verdikleri plan ve programların görüşüldüğü bir konsey oluşturdular. Oluşturdukları alt kadrolar diğer ülkelere yayılmış ve devlet adamlarını kapsamaktaydı. Bunun etkisi ise 1. Dünya Savaşında görülüyordu.

Bütün dünya ülkelerinde bulunan ve iyi mevkilerde yer alan ama örgüt içinde daha alt düzeylerde bulunan üyeler tarafından uygulamalar gerçekleştiriliyor.

Günümüzde ve XIX ve XX. Yüzyıllarda önemli bir politik güç haline gelen ABD ise söz konusu planların hazırlanması ve uygulanması sürecinde önemli bir rol oynuyor gibi görünüyor. Bir ABD Doları üzerinde örgütü simgeleyen birçok simge yer alıyor.

Tarihteki ABD başkanlarının çoğunun ise örgüte üye olduğu ya da örgütün amaçlarına ulaşmak isteyen kişiler tarafından kontrol edildikleri öne sürülmektedir.

Özellikle gençlerin dinden uzaklaşmasını sağlamak için çalışmalar yapıldığı söylenmektedir.

İlluminati Nedir? İlluminati'nin Doğuşu ve Hakkındaki Gerçekler Nelerdir? | Piramit ve Tek Göz Sembolü

İlluminati Nedir? İlluminati’nin Doğuşu ve Hakkındaki Gerçekler Nelerdir? | Piramit ve Tek Göz Sembolü

İlluminati’nin on gizli liderinin serveti, 102 bağımsız devletin gayri safi milli hasılasından daha fazladır. Amerika Birleşik Devletleri’nin şu an için uyguladığı diğer strateji ise enerji kaynaklarını ele geçirmektir. Amerika Birleşik Devletleri’nden Christoper Fettews, Parameter dergisindeki makalesindeki açıklaması da gayet ilgi çekicidir:

“Orta Asya ve Hazar denizini merkez bölge olarak niteleyip, bu bölgenin önemli Enerji kaynaklarına sahip olunmuştur. Söz konusu rezervlerin kontrolü için ABD, Rusya, Çin, İran ve Türkiye büyük Satranç oyununda rol almaktadırlar.”

Bunun dışında sıkça duyduğumuz Amerika Birleşik Devletleri’nin tanınmış zengini olan 91 yaşındaki David Rockfeller dünyanın en büyük bankalarından Chase Manhattan Bank, Citibank ve Standard Oil, Mobil gibi dünya petrol pazarını elinde tutan dev şirketlerin en büyük hissedarıydı. Şirketlerinin cirosunun ise dünyadaki pek çok devletin yıllık gelirlerinden daha fazla olduğu söylenmektedir.


İlluminati Örgütünün Kullandığı Simgeler Nelerdir?

İlluminati hakkında söylenen bir başka düşünce ise örgütün şeytana tapmasıdır. İlluminati sembollerinden birisi de eski tapınak şövalyelerinin kullanmış olduğu şeytani işarettir. Bu işarete Baphomet denilmektedir.

Örgütün kullandığı diğer simgeler ise Deccal sembolü ve şeytanizm işareti gibi anlamlara gelen 666‘dır. Varsayımlara göre doğaüstü varlıklar ile iletişimi kolaylaştıran siyah ve beyaz renkteki damalı yüzeyler de illuminati sembolleri arasındadır.

Bundan ayrı olarak satanizm sembolü olarak ta bilinen pentagram işareti de illuminati sembolleri arasındadır. Piramit ve tek göz, hem ayrı ayrı hem de bir arada kullanılan illuminati sembolleri arasında yer almaktadır. Her şeyi gören göz olarak da belirtilen Horus’un gözü ve Mısır’ın en büyük piramiti olan Keops, illuminatiye üye oldukları söylenen ünlüler ve sanatçıların üzerlerinde rastlanmaktadır.


İlluminati Tarafından Öldürüldüğü Düşünülen Kişiler

Komplo teorilerine göre illuminatiye karşı gelen kişiler öldürülmektedir. Bu ölümlere de intihar süsü verilmektedir. Siyasetçilerden tutun da pek çok ünlü isme varana kadar bir dizi önemli kişiliğinin ölümünün arkasında gizli topluluğun olduğu düşünülmektedir.

İlk olarak Michael Jackson’ın illuminatiye karşı çıktığı dedikoduları duyulmuştu. O da illuminati tarafından öldürüldüğü düşünülen ünlüler arasındadır. Sübyancılık ve tacizcilik ile suçlanan Michael Jackson, bu iftiraların illuminati tarafından yapıldığını söylemişti. Daha sonrasında da evinde ölü bulunmuştu. Ölümünün intihar süsü verilerek yapılmış bir cinayet olduğu öne sürülmektedir.

İlluminati tarafından öldürüldüğü iddia edilen bir diğer ünlü isim de Amy Winehouse’tur. Winehouse, ölümünden 3 gün önce yaptığı açıklamalarda, bir piramite boyun eğecek değilim, onlar benim hayatımı düzenleyemez, gibi sözler sarf etmiş. Ölümünden sonra medya tarafından yapılan açıklamada yüksek dozda uyuşturucu sebebiyle öldüğü söylenmişti. Ancak illuminati’nin varlığına inananlara görü intihar süsü verilmiştir.

Birtakım varsayımlara göre Aaliyah, örgüt üyesi olan Beyonce’nin rakibi olarak görülüyordu. Ve sanatçı 22 yaşında bir uçak kazasına kurban gitmişti. O da illuminati’nin kurbanlarından birisi olduğu düşünülen ünlüler arasındadır.

Nirvana’nın solisti olan Kurt Cobain’in de illuminati’ye karşı geldiğini ve bu sebeple bir cinayete kurban gittiği bilinmektedir. Son olarak Withney Houston da aşırı doz uyuşturucu sebebiyle ölü bulunmuştu. Ancak Houston’un uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele ettiği biliniyor ve müptelalıktan kurtulduğu düşünülmekteydi.

Son olarak bugün hala ünlü camiasından birçok kişi bu topluluğa bağlı olduğunu iddia etmektedir. Doğru olup olmadığı bilinmiyor. Ancak unutmamak gerekir ki illuminati, yaşadığımız çevrede gelişen teknoloji ve medya ile birlikte her sektörde var olan bir örgüttür.

Bu gruba mensup kişiler kendilerini her yerde belli ederler. Tek göz ile çekilmiş fotoğraflar ve film afişleri, el ile üçgen işareti yapmalar, ayrıca sanatçılar kliplerinde Mısır Medeniyeti figürlerini kullanırlar.

Eğer merak ederseniz size aşağıdaki linkleri izlemenizi tavsiye ederiz.


Videolar


Ünlülerin İlluminati’den önceki ve sonraki halleri paylaşan: gelgez.net

İlluminati’yi Anlatan Film – Yönetmen Filmden… paylaşan: gelgez.net

YORUMLAR
  1. Brian scott dedi ki:

    Biranda GÜÇ, BİLGİ VE ZENGİN olup, SİYASİCİ, DOKTOR, MÜHENDİS, MODEL, LİSANSÜSTÜ, ÖĞRENCİ, İŞADAMI VEYA Hayallerdeki KADIN OLUYORSUNUZ! büyük illuminati organizasyonu bunların hepsini vaat ediyor. Peki neye karşılık?