25.04.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Firefox Üzerinde Güvenlik Açığı!

Firefox Üzerinde Güvenlik Açığı!

Firefox Üzerinde Güvenlik Açığı!

Firefox üzerindeki önemli güvenlik açığı bir güncelleme ile kapatıldı. Firefox üzerindeki güvenlik açığı neydi?

Bildiğiniz üzere internet tarayıcılarında güvenlik büyük önem taşımaktadır. Firefox kullanıcıları geçen hafta büyük bir güvenlik açığı ile karşı karşıya kaldı. Bu açık günlük standart bir bilgisayar kullanıcısının kesinlikle fark edemeyeceği bir açıktı. Yeni güncelleme ile kapatıldı ancak bu güvenlik açığı Firefox kullanıcılarını bir kere tedirgin etmişti.

Firefox üzerindeki bu güvenlik açığı daha önce bahsetmiş olduğumuz SVG. uzantılı, kullanıcı bilgilerini ele geçiren kötü amaçlı bir yazılımdı. Mozilla‘nın kendi bloğundan yapılan açıklamaya göre Tor Browser kullanıcılarının anonim olarak internet üzerinde gezinmesine neden olan güvenlik açığı bir güncelleme ile kapatıldı, dendi.

Güvenlik açığı sayesinde, kötü niyetli saldırganlar kullanıcıların IP ve MAC adreslerine ulaşabiliyordu. Üstelik açık kapatılana kadar kimlerin verilerine ulaştığı bilinemiyor. Saldırı ile Windows, MacOS ve Linux sistemleri hedef alındı. Mozilla, TOR ağının FBI tarafından kullanılan ağ araştırmacı tekniği ile tarandığını söylüyor.

Sizlere son olarak uyarımız şu olacak. Mozilla Firefox tarayıcı kullananlar, uygulamanızı en güncel haliyle kullanmanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ