25.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Çinliler Dünyanın en çılgın transfer teklifini yaptı: 143 milyon euro!

Çinliler Dünyanın en çılgın transfer teklifini yaptı: 143 milyon euro!

Çinliler Dünyanın en çılgın transfer teklifini yaptı: 143 milyon euro!

Ah bu çinliler! Dünya üretim piyasalarını bitiren, ucuz işçilik ve maliyet piyasalarını dibe vurduran, en çok dolar ve euro rezervi olan ülkelerden biridir. Öyle ki şu aralar Futbol manyaklığı türemiş. Ne kadar ünlü futbolcu varsa Çin Liginde olmalarını istiyor. Demek ki futbolcuların sahtelerini üretemediler :). Para bende ve istediğimi alırım diyen Çin Ligi geçen gün gene bir transfer teklifi yaptı.

Demba ba ve Burak Yılmaz’ın Çin Ligine gittiklerini dün gibi hatırlarız. Transfer ücretleri de çok tatmin ediciydi. Ama bu seferki çok farklı!

Rekor Transfer teklifi  35 yaşındaki Zlatan İbrahimoviç’e yapıldı. Şu an İngiliz Premier Lig takımlarından Manchester United’ta oynayan İsveçli yıldızı Zlatan Ibrahimovic, Paris Saint Germen‘den yeni takımına geçişten öncesinde de teklif almıştı çinlilerden.

O zamanlar ÇinlilerZlatan İbrahimoviç’e tam 100 milyon euro teklif etmişti.Fakat Zlatan, bu teklifi geri çevirdi. Yeni bir maceraya atılmak istemediğini duyurmuştu.

Çin Ligi bu parayı nerden buluyor? soracaksınız büyük bir ihtimalle. Tabi ki devletten destek alıyorlar. Çin Devleti, herşeyin en iyisini yapabiliyorsak, Dünyanın en iyi ligi de bizde olsun havalarında. Çünkü hali hazırda o kadar çok döviz rezervi var ki!

Bu sefer daha da ileri gittiler ve tekliflerini neredeyse yüzde 50 arttırdılar. Tam tamına 143 milyon euro, Türk parası karşılığı ise hemen hemen 523 milyon tl.

Çinliler Dünyanın en çılgın transfer teklifini yaptı: 143 milyon euro | Teklif Zlatan Ibrahimovic’e yapıldı

Daha Öncede Kabul etmedi!

Haberin merkezi olan İngiliz gazetesi Daily Mail, Çin Hükümeti Zlatan’ın evet demesi ile 143 milyon euro’yu hemen ödeyecek. Fakat gol makinesi Zlatan İbrahimoviç’in menajeri Mino Raiola geçen sene 100 milyonluk teklif sonrası, Zlatan’ın fazla paranın peşinde bir futbolcu olmadığını, onun amacı hep kazanmak demişti.

Zlatan İbrahimoviç Çin’e değil ABD’ye gitmek istediğini kendi beyan etmişti. Sözlerinden  çıkartılan sonuç ise Amerika’nın onun için bir tutku olduğu şimdiden belli. Rotasını çizdiğinden hiç şüphemiz yok.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ