18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Çin’de ikea mağazaları yaşlıları içeriye almıyor!

Çin’de ikea mağazaları yaşlıları içeriye almıyor!

Çin’de ikea mağazaları yaşlıları içeriye almıyor!

IKEA, İsveç kökenli uluslararası  ve  Çoğu Avrupa’da olmak üzere, dünya genelinde 43 ülkede toplamda 235 mağazası ile büyük bir satış ağı kurmuş bir mobilya mağazasıdır. Ayrıca mağazalar dünyaca ünlü isveç köftesini’de pazarlamakta.

IKEA mağaza konseptine göre  içinde bir restoran ve çıkışında da bir kafe vardır. İsveç yemek kültürünü tüm dünyaya tanıtan IKEA, ayrıca pek çok farklı menü de yer almaktadır. Pazarlamasını en çok yaptığı ürün tabi ki isveç köftesidir.

Fakat bu mağazalardan biri olan Çin’in  Shangay’daki ikea mağazası son zamanların en radikal kararını aldı. Çin devlet televizyonu CCTV’nin haberine göre mağaza yetkilisinin yaptığı  açıklamada hafta içi salı ve perşembe mağaza kartları olanlara ücretsiz kahve veriliyor. Merkezi konumda olan mağaza özellikle bu günlerde yaşlıların akın ettiğini, sabahtan akşama kadar masaları işgal edip, yerlere tükürdüklerini ve çöpçatanlık yaptıklarını söylüyor.

Çin'de ikea mağazaları yaşlıları içeriye almıyor!

Çin’de ikea mağazaları yaşlıları içeriye almıyor!

 

Hatta yetkililer bazı yaşlılar yanlarında kendi getirdikleri yemekleri gün bitimine kadar yiyorlar. Yüksek sesle konuşup, birbirleriyle kavga eden ve uyarıldıklarında ise diğer müşterilerle kavga ettiklerini söylüyor.

Mağazanın girişinde koca bir tabela var.  ‘Yemek yemiyorsanız, oturamazsınız’ sloganı koyan mağazanın basın sözcüsü Tang Qiang bu uygulamaya mecbur kaldıklarını açıkladı.

Çin’de ikea mağazaları yaşlıları içeriye alınmama durumu ise sosyal medyayı da 2’ye böldü. Bazı kişiler destek verirken, bazıları bunun saygısızlık olduğu görüşünde.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ