23.07.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Twitter Facebook’a Mı Satılıyor?

Twitter Facebook’a Mı Satılıyor?

Twitter Facebook’a Mı Satılıyor?

Ortaya atılan yeni bir iddaaya göre sosyal medyanın devi Facebook, Twitter’ı satın almak için harekete geçtiği yönünde

Twitter Facebook'a Mı Satılıyor?

Twitter Facebook’a Mı Satılıyor?

.

Acaba Facebook neden Twitter ile ilgileniyor? Yoksa iki dev sosyal medya platformunu birleştirmek mi istiyor?

Facebook Twitter’ı Satın Alacak!

Facebook, Venture Beat’in yaptığı habere göre müthiş ses getirecek bir satın alma olayına daha imza atabilir. Tabi ki dönüp duruma bakıldığında bu satın almanın gerçekleşmemesi için bir çok neden bulunuyor. Bunların başında rakibe ihtiyaç duyulması, finansal sebepler ve düzenleme ihtiyaçlarını sayabiliriz. Hepsini bir kenara bırakalım. Facebook daha önce Twitter’ı satın almak istemişti ve başarılı olamamıştı. Tüm bunların yanında unutmamak gerekir ki Twitter son zamanlarda büyümek için bir şey yapmadı ve değerleri de durgun olarak seyrediyor. Elbette bu durum Twitter için iyi değil. Yapmak istediği sıçramayı ancak kendisini satın alacak şirket sayesinde yaşayabilecek.

Twitter üzerinde geçtiğimiz günlerde yeni bir düzenleme getirmişti. Fotoğraflar ve videolar artık 150 karakter sınırına takılmayacak. Ama istenilen sıçrama yine de yaşanamadı.

Peki Facebook neden almak istesin ki Twitter’ı diye düşünebilirsiniz. Sebebi şu ki Twitter büyük potansiyelini hala koruyor. Bu sahip olduğu veritabanı ve reklamlara daha çabuk tepki veriyor olması Facebook için oldukça önemli adımlar olabilir. Ayrıca Facebook bünyesinde de eşya alım satım konusunda çok ciddi atılımlar yapabildiği için Twitter’ı satın alma fikrine her zamankinden daha sıcak bakıyor. Sonucun ne zaman ortaya çıkacağı henüz bilinmiyor. Hepimiz ilerleyen günlerde ne olacağını merakla bekleyeceğiz.

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ