16.06.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Prostat Hastaları için 3 Mucizevi Bitki

Prostat Hastaları için 3 Mucizevi Bitki

Prostat Hastaları için 3 Mucizevi Bitki

Prostat hastalığına için iki farklı bitki kullanılarak yapılan araştırmalarda çok iyi sonuçlar alınmıştır. Eğer prostat büyümesi gibi bir hastalığınız varsa aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Prostat, idrar torbasının altında,mesanenin yanında, idrar kanalını sarmalayan 20 ile 30 gr arası ağırlığı olan salgı bezlerimizdendir. Erkeklerde bulunan bu organ, meninin nerdeyse yuzde 95’ini oluşturan sıvıyı salgılaması ve boşalma esnasında dışarı atılmasında görev yapar. Çinko bu bezin geçim maddesidir.Eksikliğinde problemler başlar.

Prostat Büyümesi 40’lı yaşlardan sonra git gide büyür.Bu büyümenin yaşın artımına göre düzenli olmasına yani iyi olanına tıp dilinde (BPH )iyi huylu prostat büyümesi, kötü olanına ise Prostat Büyüme Hastalığı denmektedir. 50 ile 65 yaş erkeklerin en yarısında, üstünde ise yüzde 90’nına yakın iyi huylu prostat büyümesi gözükür.

Prostat bezinin anormal ölçüde büyüyüp idrar kanalını daraltması ve idrarın akışını engellemesi Prostat Hastalığının belirtisidir.

İdrar yaparken acı yada ağrı, idrar kaçırma ve bunu hissedememe varsa doktora görünmeyi ihmal etmeyin.

Prostat Hastaları için Kabak Çekirdeği ve Çuha Çekirdeği

Kabak çekirdeki ekstratı,prostata bağlı şikayetlerde azalma olduğu belirlenmiştir.Almanya’da 300 kişinin katıldığı prostat hastasında 3 ay boyunca düzenli olarak kabak çekirdeği ekstratı alanlarda prostat büyümesinde azalma,çuha çiçeği ekstratı alanlarda ise durduğu gözüktü.

Prostat Hastaları için Saw Palmetto(Cüce Ağacı)

Belçika’da yapılan başka bir araştırmada 300 kişinin katıldığı bir çalışmada 3 ay boyunca kullanılan saw palmetto ekstratı, neticesinde yüzde 88’e kadar şikayetlerde azalma görülmüştür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ