23.07.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Cehennem – Inferno Bu hafta vizyonda!

Cehennem – Inferno Bu hafta vizyonda!

Cehennem – Inferno Bu hafta vizyonda! | GelGez.Net

inferno-cehennem-gelgez

Cehennem – Inferno | GelGez.Net

Cehennem – Inferno filminin senarist koltuğun da Dan Brown oturuyor. Melekler ve Şeytanlar (2000), Da Vinci Şifresi (2003), Kayıp Sembol (2009), Cehennem (2013) romanlarından hatırlayabiliriz. Yönetmen koltuğun da ise Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar filmlerini yöneten Ron Howard bulunuyor.

Dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi olan Harvard Üniversitesinde Simgebilim profesörü olan Robert Langdon’un (Tom Hanks) başından vurulmuş bir şekilde hastane de uyanması ile başlıyor. Fakat Profesörümüz Robert Langdon ise, Hastaneye nasıl geldiğini ve nasıl vurulduğunu ise hatırlamıyor. Profesörümüz ise gördüğü manzara karşısında evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlayarak altüst oluyor. Kendisine tam olarak ne olduğunu bulmaya çalışan Profesörümüzün yolu Doktor Sienna Brooks (Felicity Jones) ile kesişiyor. Profesör ve Doktor cevapları bulmak için yaptığı araştırmalar sırasında Avrupa’yı dolaşmaya başlarlar. Bu sırada İtalyan ozan ve politikacı Dante’nin İlahi Komedya kitabıyla bağlantılar kurmaya başlarlar ve bu bağlantıların bir felaketi işaret ettiğini anlarlar. Bu ipuçlarının peşinde koşan ekibimiz ise kendilerini insanlık tarihi kadar eski ve üç imparatorluğun merkezi olmuş olan İstanbul’a sürüklenir. İstanbul’da geçecek mücadeleyi insanlık mı kazanacak yoksa kaybedecek?

Bu soruların cevabını siz sinemaseverler 14 Ekim Cuma Günü vizyona girecek filmi izlemeye gittiğinizde öğrenmiş olacaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ