23.07.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Avrupa’da eşlerini en çok aldatanlar İtalyanlar!

Avrupa’da eşlerini en çok aldatanlar İtalyanlar!

Avrupa’da eşlerini en çok aldatanlar İtalyanlar!

2014 yılında İfob adındda bir anket şirketi Avrupa genelinde eşlerin sadakatlarını ölçen bir araştırma yapmıştı. Araştırma’da Fransız ve İtalyanların eşlerini aldatma konusunda en yaygın ülkeler olduğu görülmüştü. Fransız ve İtalyan erkeklerin, sevgilisini yada karısını aldatma oranı yüzde 55 olduğu görülmüştü. Tam tersi sevgilisi yada evli olan Fransız ve İtalyan kadınların aldatma oranı yüzde 34 olduğu görülmüştü.

O zamanlar biraz abartı gelmişti ve 3 sene sonra benzer bir araştırma yine yapıldı. Bu sefer İnternet üzerinden olduğu için rahat bir anket yapılacaktı.

2017 yılında Avrupa genelinde internet üzerinden tanışma yapan arkadaşlık sitesi benzer bir araştırma yaptı. Siteye gelen kişiler arasında ülke ülke ayırarak ve evli olup olmadıkları belirlenerek anket sonucunu yayınladılar.

Avrupa’da eşlerini en çok aldatanlar İtalyanlar! Kadınlar erkeklere göre daha çok aldatıyor

Arkadaşlık sitesine gelen evli kişilerin neden arkadaşlık sitelerine geldikleri de soruldu. Özellikle yarısına yani yüzde 50’lere yakının verdiği cevap, canlarının sıkılması idi. Yüzde 30’u ilgisizlik, yüzde 20’si ise kötü cinsel yaşam olduğu görüldü.

Eşlerini aldatanların yüzde 58’i eşlerini en az 1 defa aldatan İtalyanlar birinci sırayı alırken, ikinci sırada yüzde 53 ile İspanyollar, yüzde 49 ile Fransızların üçüncü olduğu görüldü.

18. yüzyılın Meşhur çapkını Giovanni Giacomo Casanova’nın memleketi İtalya’da en çok aldatanlar ise Roma, Milano ve Napoli’de yaşıyor. Tam tersi Sicilya adasının Catania kenti ise yüzde 9 oranla İtalya’nın en sadık kişilerin yaşadığı yerlerden biri.

Avrupa’da eşlerini en çok aldatanlar İtalyanlar!

Peki İtalyan erkekler mi aldatıyor kadınlar mı?

Kadınlar erkekleri bu konuda geçmiş bir durumda. Yüzde 65’e yakın Kadın eşlerini aldattıklarını söylerken, erkekler yüzde 53’e yakın olduğu görüldü.

Sorulardan biri de pişman mısınız? sorusu. Kıyaslama yapılırsa Aldatan İtalyan kadınların sadece yüzde 9’a yakın bir kısmı pişman olduğunu, geri kalanların ise umurun da olmadığı görüldü.

Avrupa’da eşlerini en çok aldatanlar İtalyanlar!


İtalyanlar 2016 yılında Evlilikte Sadakat sözleşmesinin kaldırılmasını istemişti!

İtalya’da geçen sene tasarı olarak Meclislerine gelen ve halen görüşülen, evlilikte sadakat şartının kaldırılması söz konusu. Yasayı destekleyenlere göre eskilerden gelen küflenmiş bir kültür mirası olduğunu söylüyorlar. Eşlerin kişisel hak ve özgürlüklerini kısıtlayan bir madde olduğunu söylüyorlar. Eğer madde çıkartılırsa aldatma nedenli Boşanmalarda, ek bir zarara aldatan kişi  girmeyecek.

Aldatma sıralamasına giren 10 Ülke

  1. İtalya           | Yüzde 58
  2. İspanya       | Yüzde 53
  3. Fransa         | Yüzde 49
  4. Almanya     | Yüzde 48
  5. Belçika        | Yüzde 46
  6. Britanya      | Yüzde 45
  7. Avusturya   | Yüzde 42
  8. Danimarka | Yüzde 39
  9. Finlandiya  | Yüzde 37
  10. Norveç        | Yüzde 36

Avrupa’nın Aile ve Eş kavramları hakkında ne durumda olduğu hakkında yorumları sizlere bırakıyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ