19.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Araç plakaları sorgusu nereden yapılır?

Araç plakaları sorgusu nereden yapılır?

Araç plakaları sorgusu nereden yapılır?

Araba fiyatlarında sıfır yani yeni araçların fiyatları artmış olduğundan artık ikinci el araç alımlarında ciddi bir artış gözlenecek. İkinci el araç alımlarında hasar kayıtları, borcu var mı? hacizlik mi?, çalıntı mı? sorularına cevap verecek bilgilendirme sitelerini size anlatacağız.

Hasar Kayıtları için tüm sigortalardan size bilgi veren bir çok site var ama hepsi ücretli destek veriyor. Cep telefonlarından SMS olarak gönderebiliyorsunuz. Ayrıca her biri için, araç hasar, araç detay, değişen parça, poliçe, kaza mağdur, hayat poliçe ve poliçe vade hatırlatma  isteklerine ayrı ayrı 7 lira olarak sms alınmaktadır. Bazı akıllı telefon uygulamaları da var ama onlarda plaka bilgileri gibi zaten ücretsiz sorgulanabilir bilgileri vermekte. Diğer isteklerinize ücret alıyor.

Piyasalarda Türk Telekom’un bunla ilgili bir desteği var. Araç Hasar Sorgulama Servisi ile satın almak istediğiniz araçla ilgili hasar kaydı, değişen parça bilgisi, plaka değişimi, tutanak, poliçe bilgileri anında SMS’le cebinizde. Bunla ilgili bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hasarlı Araç Sorgulama | Plaka ve Şasi No ile Sorgulama

Bir çok özel şirket bu konuda destek veriyorlar. Ama her bir mesaj için hepsi sanki ortakmış gibi 7 TL alıyor. İkinci el araç alanlar her araç sorgulamada örneğin Hasar kaydı 1 sms, değişen parça 1 sms, plaka değişimi 1 sms, tutanak 1 sms, tramer kaydı 1 sms, poliçe bilgileri 1 sms  atarak toplamda 6 sms attığınızda 42 lira cep telefonunuza fatura olarak yansıyor. Her araçta bunu yaptığınızı bir düşünün!

Yok mu bunun ucuz yöntemi yada bedavası diyenler çok var ama sadece aracın çalıntı yada plaka bilgilerine ve trafik cezası var mı? sorularına ücretsiz cevap bulabiliyorsunuz. E devlet şifreniz ile  Devletin Kısayolu | www.türkiye.gov.tr adresinden bunu sorgulayabilirsiniz.

Ücretsiz araç sorgulama işlerinin belki bir yolu vardır. Eğer bir sigorta şirketinde çalışan yada sigortacı tanıdığınız varsa bunu ücretiz hale de getirebilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ