18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Yeni MicroSD Kart Teknolojisi Geliyor!

Yeni MicroSD Kart Teknolojisi Geliyor!

Yeni MicroSD Kart Teknolojisi Geliyor!

MicroSD kartlar için geliştirilen A1 teknolojisi sayesinde artık kartlar üzerine oyun ya da uygulama taşıma sorunları ortadan kalkacak.

Android 6.0 Marshmallow sürümündeki MicroSD kart üzerine direk veri taşıyarak kullanabilme yeniliği getirilmişti. Ancak MicroSD kartların hızları düşünüldüğünde işin içerisinden bir türlü çıkılamadı. Başta Samsung olmak üzere birçok telefon üreticisi de bu teknolojiyi kullanmayı reddetmişti.

Samsung; Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri için bu özelliği yeniden getirmişti. Android 6.0 uygulamaları direkt olarak MicroSD üzerine taşıyarak çalıştırma özelliğinin kullanıcıları yavaşlatmasından dolayı, Samsung bu özelliği devre dışı bırakmıştı. Gerçekten de bakıldığında MicroSD kartların markadan markaya okuma yazma hızlarında farklılıklar bulunmaktadır. Hal böyle olunca da kullanıcılar telefonların yavaşladığını söylüyorlardı.

Yeni geliştirilen MicroSD kartlar için A1 teknolojisi ile bu sorun ortadan kalkacak. Müthiş bir teknoloji olacağına inanıyoruz. Saniyede en az 10MB okuma ve yazma hızına sahip olacak. Yani yeni MicroSD kartlar ile uygulamalarınızı üzerinden rahatça çalıştırabilecek, telefon hafızanızı da gerçek haliyle kullanabileceksiniz.

Peki Yeni MicroSD Kart Ne Zaman Gelecek?

Birçok markanın A1 teknolojisi ile üreteceği MicroSD kartları 2017 yılında çıkarılmış olacak. Ancak kullanmak için dikkat etmeniz gereken bir şey var. 2017 yılı itibariyle çıkacak telefonlar üzerinde yeni MicroSD kart desteği bulunması gerekmektedir. Telefonunuzu alırken kutusundaki A1 desteği uyarısına lütfen dikkat ederek alın. Daha sonrasında depolama derdiniz olmadan istediğiniz şekilde alanınızı büyütebilirsiniz.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ