17.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Yeni Apple Watch Neler Vaat Ediyor?

Yeni Apple Watch Neler Vaat Ediyor?

Yeni Apple Watch Neler Vaat Ediyor?

Apple, Apple Watch’ın kalp atış hızı sensörünün kullanım alanlarını genişletmeyi planlıyor. Şimdilerde ortaya çıkan patente göre Apple Watch sizler için damarlarınızdan tanıyabilecek.

Geçtiğimiz haftalarda Apple yeni bir patent alarak Apple Watch üzerinde bulunan kalp atış sensörünün kullanıcılara kimlik doğrulama sağlayacağı belirtildi.

Apple Watch üzerinden kullanılan kalp atış sensörü, iki adet LED aydınlatma ve ışık sensörleri ile damarlardaki kan miktarını ölçecek. Normalde kalp atış hızını ölçen bu özelliğe yeni patent ile bu şekilde kimlik doğrulama da eklenecek. Yani her kullanıcının damarlarındaki kanın eşsiz düzenini kullanıcı kimliğini doğrulamak için kullanacak.

Yeni Apple Watch Neler Vaat Ediyor? | Farklı kordon seçenekleri

Yeni Apple Watch Neler Vaat Ediyor? | Farklı kordon seçenekleri

 

Sensörlerin kullanıcı kimlik doğrulaması için kullanılabileceğini yazan Apple, depolanmış ışık bilgileriyle ışık sensörlerini birleştirerek kimlik doğrulamanın yapılabileceğini söylüyor.

Apple Watch,bu patent daha yaygınlaşmadan önce 2013 yılında bileğe bağlanan bir kayış olarak tasarlamış ancak Apple Watch ortaya çıktıktan sonra ayrı bir bileklik çıkarmak yerine Watch üzerine uyarlamış gibi görünüyor. Patent sizlere şunu da vaat ediyor. El hareketleri ile de kimlik doğrulama yapılabileceği söyleniyor. Bunun için belirlenmiş bir hareket yapıldıktan sonra, depolanan hareketlerin karşılaştırılabileceği söyleniyor.

 

Yeni Apple Watch Neler Vaat Ediyor?

Yeni Apple Watch Neler Vaat Ediyor?

 

Son olarak Apple‘ın bu özellikleri neden bizlere sunmadığını bilmiyoruz. Ancak patentin geliştirilmemesi yani özelliklerin kullanıcıya sunulmamasını şuraya bağlayabiliriz. Apple kullanıcılarının iPhone’a olan bağlılıklarını azaltacağı söylentileri dolaşmaya başladı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ