18.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Windows 10 Kullanıcılarına Güvenlik Uyarısı!

Windows 10 Kullanıcılarına Güvenlik Uyarısı!

Windows 10 Kullanıcılarına Güvenlik Uyarısı!

Windows 10 kullanıcıları için önemli bir güvenlik uyarısı yapıldı. Sizlere tavsiyemiz, güvenliğiniz için asla gecikmeyin.

Windows 10 kullanıcıları, eğer güncelleştirmeleri kapatmış ve Anniversary Update güncellemesini almadıysanız, biran önce edinmelisiniz. Microsoft, Windows 10 işletim sisteminin ilk sürümüne Mayıs ayında güvenlik desteğini keseceğini açıkladı. Buradan anlaşılıyor ki eğer Windows 10 yüklemiş ve Anniversary Update yüklemediyseniz, Windows 10 işletim sisteminizi güvenli olarak kullanmanıza yalnızca birkaç ay kaldı. Windows 10 işletim sisteminin güvenlik desteğinin kesilme zamanı 2017 yılının Mart ayı olarak belirlenmişti. Ancak 2017 yılının Mayıs ayına ertelendi.

Bunu da Microsoft‘tan Nathan Mercer yaptığı açıklamada dile getirdi. Ve “Windows 10, 26 Ocak tarihinde sürüm 1607’nin VLSC’ye gelmesi ile beraber Windows 10, 1507 sürüme olan destek kesilmeye başlanacak. Yani Windows 10 1507 sürümü, 2017 Mayıs ayından itibaren güncel olarak desteklenen sürümler arasından çıkartılmıştır.”

Sürüm 1507 denilen ise Temmuz ayında yayınlanmış olan Windows 10 işletim sisteminin ilk sürümüne verilen isimdir. Sürüm 1607 ise geçtiğimiz yılın Ağustos ayında yayınlanmış olan Anniversary Update’e verilen teknik isimdir. Windows 10 işletim sisteminin 1607 olan sürümü, işletim sisteminin en son ve bugüne kadar yamalar ile gelen sürümüdür.

Son olarak 2017 yılının Mayıs ayı itibariyle Windows 10 işletim sisteminin ilk sürümü hiçbir şekilde destek ya da güncelleme almayacak. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki, şu anda Anniversary Update güncellemesini Windows 10 kurulu bilgisayarınıza yüklemenin tam zamanıdır. Windows 10 işletim sistemine sahipseniz, ve güncellemeyi biran önce yapmak istiyorsanız, bu bağlantı üzerinden indirip, kurabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ