20.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

WhatsApp Video Arama Desteği Geldi!

WhatsApp Video Arama Desteği Geldi!

WhatsApp Video Arama Desteği Geldi!

WhatsApp; nihayet video arama özelliğini kullanıcıları ile buluşturdu. Uygulamanın Android üzerindeki beta versiyonu ile video özellikleri kullanılabilmektedir.

WhatsApp’ın bu video özelliğinin şu anda yalnızca Android üzerinde oluşu sinirleri bozabilir. Bu özellik size aynı Facetime ve Skype üzerinde görüştüğünüz gibi WhatsApp üzerinde de görüşme imkanı sağlıyor.

Eğer video görüşmesi yapmak istediğiniz kişinin WhatsApp uygulaması güncel değil ise kişi bununla ilgili bildirim alıyor. Peki video desteği WhatsApp’ın hangi sürümünde?

WhatsApp Video Arama Desteği Geldi!

WhatsApp Video Arama Desteği Geldi!

WhatsApp Video Görüşme Hangi Sürümde?

WhatsApp uygulamasının 2.16.318 sürümü ile birlikte kullanıma geçen bu video görüşme özelliği çok iyi çalışıyor gibi görünüyor. Şu anda 1 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp, güncellenen bu özelliği ile diğer uygulamalara hatta Google Duo’ya bile rakip olmuş durumda. WhatsApp geçtiğimiz günlerde de Snapchat özelliklerini kullanıcıları ile buluşturmuştu. WhatsApp son dönemde gerçekten iyi güncellemeler ile servisini geliştirmektedir.

WhatsApp Video Görüşme Nasıl Yapılıyor?

WhatsApp uzun süredir beklettiği yeni özelliği olan görüntülü arama özelliğini sonunda gerçekleştirdi. Daha önceleri Tango, Viber, Skype ve FaceTime uygulamalarının, görüntülü aramada önde olması dünyanın en çok kullanılan WhatsApp’ta olmayışı kullanıcıları başka çözümlere itiyordu.

Nihayet bu eksikliği biten WhatsApp, video konferans yapılabilmesini sağlayan WhatsApp görüntülü konuşma özelliği son denemelerinden de başarıyla geçti.Şu anda bu özellik olmayan telefonlarda güncelleme gönderileceğini ileten WhatsApp şirketi, en kısa zamanda bunu yapacaklarını bildirdi.

WhatsApp görüntülü görüşme için güncellemeyi beklememiz gerekiyor. Herhangi ek birişleme gerek yok. Özellik herkeze gönderilip, güncellendiğinde, WhatsApp’ta normal yaptığınız telefon görüşmesinde, videolu görüşme butonu olacak. Tıklamanız yeterli.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ