17.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Ulaşımda Geleceği Tasarlama

Ulaşımda Geleceği Tasarlama

Ulaşımda Geleceği Tasarlama

Gelecekteki ulaşım çözümlerinin tasarlanacağı TEMSA Maker labaratuvarı açıldı.

Sabancı Holding grup başkanı Mehmet Hacıkamiloğlu, Maker hareketi için öncü olduklarını belirtiyor. Ve şöyle devam ediyor; TEMSA ile geleceğin Smart Mobility standartları ve çözümlerini tasarlayabileceği önemli bir labaratuvarı hayata geçirmiş oldu dedi.

TEMSA, Smart Mobility çözümleri doğrultusunda yapılan teknolojik programlar dahilinde; Akıllı Otobüsler, Elektrikli Otobüsler ve Smart 2020 ile yol alırken TEMSA‘da çalışan kişiler TEMSA Maker Labaratuvarı ile tamamen kendilerine ait olan ve onların yaşatabileceği labaratuvarı’nı devreye almış durumdalar.

Amaçlanan ise girişimcilik ekibinin tüm dünyada hızla yayılacak olan Maker hareketini TEMSA‘da hayata geçirilecek olmasıdır. Sonrasında da Smart Mobility vizyonlarına yansıtabilmeyi hedefliyor.

Yenilik ve Girişimcilik ekibi tarafından hayata geçirilecek TEMSA Dijital platformunun da tanıtımı yapıldı. Yenilikçi ve Girişimcilik ekibi, Twitter, Facebook gibi sosyal platformların özelliklerini barındırıyorlar. Kullanıcılar da ev veya iş bilgisayarlarından, TEMSA‘da belli yerlerdeki kiosk‘lardan veya mobil uygulama üzerinden platforma ulaşabilecekler. Fotoğraf ya da video paylaşabilecek, profil oluşturabilecekler.

TEMSA Labaratuvarı‘nın proje önerileri ve yönetimi de, Yenilik ve Girişimcilik Digital Platformu ile gerçekleşecek. Platform üzerinde sanal gerçeklik ile ilgili uygulamaların yer alacağı söyleniyor.

TEMSA, konusu sanal gerçeklik olan “Geleceğin Ulaşımını Sen Şekillendir” isimli İnovasyon yarışmasını dünya ile paylaşmıştı. Dünyadaki ilk Open Bus uygulamasının geliştirilmesi bu yarışma ile başlamıştı.

Son olarak TEMSA; yenilikler geliştirmeye son teknolojiler ile devam edecek. Tabi ki açık ve kapalı inovasyon platformları ile devam edecek.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ