20.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Sistemleri Tek Noktadan Yönetim, Nebula

Sistemleri Tek Noktadan Yönetim, Nebula

Sistemleri Tek Noktadan Yönetim, Nebula

Sistemlerinizi tek noktadan yönetebilmek günümüzde önemli bir hal almış durumdadır. Zyxel, ağ yapısında bulunan tüm kablolu ve kablosuz cihazların tek noktadan yönetilmesini sağlamak amacıyla bulut tabanlı bir ağ yönetim çözümü geliştirdi. Yazılımın adı Nebula. Nebula yazılımı kullanıma sunuldu.

Zyxel‘in Nebula çözümü sizlere, tek bir noktadan yönetim anlayışı ve kablosuz erişim noktaları, ağ anahtarlarınızı ve güvenlik ağ geçitlerinizi kapsayan bir hizmet sunmaktadır. Yazılım, tarayıcı tabanlı bir gösterge tablosundan oluşuyor. Burada trafik özeti, aygıt durumu ve konumu, ağ kullanımı gibi kontrollerin kolayca düzenlenmesini sağlıyor.

Nebula, tamamen bulut tabanlı bir çözümdür. Özellikle KOBI‘lerin birden fazla sistemi kolayca yönetmesini ve çoklu altyapılar oluşturmayı sağlıyor. Nebula yazılımının harika bir özelliği daha var. O da cihazların üzerinde yer alan QR kodlarının taranarak bulut üzerindeki en son güncellemelerin ve kurulum bilgilerinin otomatik olarak yapılmasını sağlamaktır. Böyle bir kolaylığı sunması da gayet güzel.

Nebula ürün portföyü şunlardan oluşmaktadır.

Bulut üzerinde yönetilen erişim noktaları (NAP)

Bulut üzerinden yönetilen anahtarlar (NSW)

Son olarak ta bulut üzerinden yönetilen güvenlik ağ geçitleri (NSG)

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ