16.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Microsoft; Windows Store’dan 90 bin Adet Uygulama Kaldırdı

Microsoft; Windows Store’dan 90 bin Adet Uygulama Kaldırdı

Microsoft; Windows Store’dan 90 bin Adet Uygulama Kaldırdı

Microsoft, yaklaşık 6 ay önceden geliştiricilerini uyarmıştı. Buna göre güncelleme almamış ya da kalitesi düşük olan uygulamaların kaldırılacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz hafta ise Microsoft‘un bu kararı yürürlüğe girdi. Ve tam olarak 90 bin adet uygulamayı Windows Store‘dan kaldırdı.

Geliştiricilerine 6 aydır önemli çağrılarda bulunan Microsoft, kalitesi düşük ve güncelleme almayan uygulamaların tamamen önünü kapattı. Aslından bu tür uygulamaların zaten güncel olmadığı için Store‘da bulunmaları da zorlaşmaktadır. Bir çok geliştiricinin bu uygulamayı dikkate almaması üzerine Microsoft, Windows Store üzerinden inanılmaz bir rakam olan 90 bin adet uygulamayı kaldırdı.

|Windows Store 90.000 Uygulama Kaldırıldı|

|Windows Store 90.000 Uygulama Kaldırıldı|

Windows Store için; App Store ve Play Store gibi çok uygulamasının olmayışı, 90 bin adet uygulama kaldırılması tepki ile karşılandı. Özellikle geliştiriciler tarafından büyük tepki aldı. Olayın aslı Microsoft’un eski sayılan, eski denebilecek uygulamalarını ortadan kaldırması olarak biliniyor.

Microsoft’un amacı da bu uygulamaların hiç görünmemesini sağlamak. Daha popüleritesi yüksek ve kendi Store‘unun daha kaliteli olan uygulamalara fırsat tanımak istiyor.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ