18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Quake Geri Dönüyor!

Quake Geri Dönüyor!

Quake Geri Dönüyor!

Hepinizin bildiği gibi gibi Quake, id Software yapımıdır. Ve gerçekten oyun dünyasında efsane izler bırakmıştır. Şimdi Quake geri dönüyor. Quake Champions ismi ile tanıtılan Quake‘in ayrıntıları ile sizlerleyiz.

Quake, bazı kullanıcılar için 90’lı yılların efsane oyunlarından biridir. Aslında Quake serisi sayesinde, FPS oyunları bugünkü durumuna kavuştu diyebiliriz. Özellikler tek kişilik senaryo modu bir harikaydı. Onu da bir kenara bırakın arenada oradan oraya koşan ve hayatta kalmaya çalışan harika ve hızlı bir oyundur.

Bunun en güzel örneği olarak Quake 3 Arena olarak piyasaya sürülmüştü. Quake serisinin üçüncü oyunu olan Arena, çoklu oyunculu modlar üzerinde daha çok durmuştu. Birçok turnuvaya da ev sahipliği yapmıştı. Dileriz ki adına yakışır bir şekilde geri geliyordur. Quake Champions adı ile duyurulan oyun için bazı videolar da yayınlandı. Videolarda bazı temel değişiklikler yapıldığı hemen göze çarpıyor. Yani günümüzdeki FPS oyunlarına biraz daha yaklaşmış gibi görünmektedir.

Ancak oyun konsollarına sahip arkadaşları üzecek bir bilgi var. Oyun şu an için yalnızca bilgisayar platformu için hazırlanmaktadır. Başka hiçbir platforma ağırlık verilmeyeceği belirtilmiş. Ancak oyunun yapımcısı, oyun konsollarına kapıyı tamamen kapatmadıklarını da ekledi. Bu arada oyun Free to Play, yani ücretsiz olacak. Şu anda beta aşamasında ancak ulaşmak isterseniz buradan beta sürümü için kayıt yaptırabilirsiniz. Şanslı kullanıcılar Quake Champions oyununu herkesten önce deneme şansı bulacak.

Artık oyunun kısa zamanda kullanıcılar ile buluşacağı bilgisini verdik. Oyun Nisan ayı içerisinde tüm kullanıcılar için gelmiş olacak. Şimdi isterseniz merakla beklenilen Quake Champions isimli oyunun oynanış videosunu sizlerle paylaşalım.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ