16.06.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Okullarda Cep Telefonu Kullanmak Yasaklandı Mı?

Okullarda Cep Telefonu Kullanmak Yasaklandı Mı?

Okullarda Cep Telefonu Kullanmak Yasaklandı Mı?

Yeni giren yasa ile Türkiye‘de okula telefon getiren öğrenciler cezalandırılacak. Okula telefon getirmek hangi durumlarda disiplin suçu sayılacak? Haberimizden öğrenebilirsiniz.

Yıllardır okullarda cep telefonu kullanmak yasak olmasına rağmen öğrenci aldırış etmiyordu. Öğrencilere verilen ceza ise cep telefonuna el koymaktan ibaretti. Milli Eğitim Bakanlığı; özellikle derste iken telefon kullanmanın, saygısızlık sayılacağını ve buna uygun bir ceza getireceğini açıklamış.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre; öğrencinin ders saatinde telefon kullanması direkt olarak disiplin suçu sayılacak. Yani öğretmen derse girdikten sonra telefon ile uğraşan öğrenci; hemen öğretmeni tarafından müdür ya da müdür yardımcısının odasına gönderilebilecek. Ayrıca resmi gazetede de yayınlanan yönetmelikte, öğretmenleri sosyal medyada koruyan maddeler yer alıyor.

Ders Saatinde Telefon Kullanmanın |Cezası Disiplin Suçu Sayılacak|

Ders Saatinde Telefon Kullanmanın |Cezası Disiplin Suçu Sayılacak|

Dahası da var. Öğrenciler okul içerisinde ya da dışında, öğretmeni küçük düşürecek ya da öğretmene hakaret edecek paylaşımlar yaptığında da disiplin cezasına çarptırılacaklar. Bu yaptırımlar çoğu öğrenci tarafından olumsuz tepkilere yol açacak gibi görünüyor.

Ama şu var ki; öğretmen ders saatleri içerisinde bir şeyler anlatmaya çalışırken, öğrencinin de Twitter, Facebook veya Instagram gibi sosyal mecralarda dolaşmasının da doğru olmadığı açıkça ortada.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ