17.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Microsoft, Windows Vista’ya Veda Ediyor!

Microsoft, Windows Vista’ya Veda Ediyor!

Microsoft, Windows Vista’ya Veda Ediyor!

Microsoft, bugüne kadarki en başarısız işletim sistemi olarak bilinen Windows işletim sistemi olan Vista‘yı 11 Nisan 2017 tarihi itibariyle bitiriyor.

Microsoft, eski işletim sistemleri sürümlerine yavaş yavaş dur demeye devam ediyor. Windows işletim sistemleri arasında lider bir platform sunmaktadır. Dolayısıyla eski işletim sistemlerinin desteğini ve güncellemelerini durduruyor.

Microsoft, Windows Xp sonrasında çıkarmış olduğu ve aynı zamanda Microsoft‘un en başarısız işletim sistemi ünvanına da sahip olan Windows Vista işletim sistemi, 11 Nisan 2017 tarihi itibariyle tarihe karışıyor. Microsoft, Windows Vista işletim sistemi için desteğini zaten kesmişti. Ancak 11 Nisan 2017 tarihi sonrasında hiçbir şekilde yama veya sistem güncellemesi yayınlamayacak. Microsoft, bununla birlikte mevcutta Windows Vista kullananları da Windows 10 işletim sistemine yönlendiriyor. Dolayısıyla kullanıcılarının Windows 10 olmasa bile daha güncel bir işletim sistemine geçmelerini istiyor. Son olarak Windows Vista kullanıcıları üst bir sürüme geçebilmek adına lisans bedeli ödeyecekler. Eğer dilerlerse de Windows Vista’yı güncelleme almadan kullanmaya devam edecekler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ