20.07.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Instagram’a Alışveriş Seçeneği

Instagram’a Alışveriş Seçeneği

Instagram’a Alışveriş Seçeneği

Hepimizin biliyoruz ki; Instagram üzerinde özellikle butik satıcılar için çok başarılı bir platform. Bu konuda girişimci olan Shopsta bile piyasaya girdi. Instagram tabi ki kendi gücünün farkında olan bir uygulama. Bu sebeple de alışveriş odaklı bir yenilik yayınlamaya hazırlanıyor.

Instagram; bu yeni özelliğini “Instagram‘a alışveriş geliyor” başlıklı bir blog yazısı ile duyurdu. Bundan sonra Instagram; kullanıcıların beğendiği bir ürüne dair detayları görmesini ve hemen sepete ekleme sayfasına yönlendirilmesini sağlayacak.

Peki Yeni Özellik Nasıl Çalışır?

Öncelikle Eticaret sitesi olan marka, ürün odaklı içeriğini paylaşıyor. İçeriği gören kullanıcı sağ alt tarafında “tap to view” diyerek ürünle ilgili fiyat ve ürünün adını görüyor. Ürünün üzerine tıkladığında ise daha detaylı bilgiye ulaşıyor. Ve o markanın eklemiş olduğu maksimum 5 ürünü daha görebiliyor. Ve son olarak bu ürünlerden istediğini “shop now” diyerek satın alma sayfasına yönlendiriliyor.

|Instagram'a Alışveriş Özelliği Geliyor|

|Instagram’a Alışveriş Özelliği Geliyor|

Instagram‘ın proje ile belirlediği hedefi, kullanıcılarını uygulamanın dışına çıkmadan bir satın alma yapmaya yönlendirebilmek. Diyelim uygulama üzerinde bir ürünü beğendiniz, detayına baktınız. Ve fiyatını da beğendiniz. Bu durumda sadece ödeme adımı için uygulamanın dışına çıkacaksınız.

Şu anda özellik sadece Amerika ve bir grup kullanıcı tarafına açılmış durumda. Özellik ilerleyen dönemde tüm kullanıcıların kullanımına açılacaktır.

Sonuç olarak Instagram zaten hayatımızda büyük bir vitrin olarak yerini almış. Alışverişe yönelik bu özellik ise neredeyse dünyanın en büyük alışveriş merkezi olmasına aday olabilir. Son olarak bu hareket moda markalarının da mobil ve içerik stratejilerini değiştirecek duruma gelebilir.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ