19.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Her Şirkete Özel WhatsApp Profili Geliyor!

Her Şirkete Özel WhatsApp Profili Geliyor!

Her Şirkete Özel WhatsApp Profili Geliyor!

WhatsApp dünyanın en popüler mesajlaşma servisidir. WhatsApp şimdi büyük bir yeniliğe imza atıyor ve her şirkete özel profil sistemine geçiyor.

Aslın bu uygulamalar adeta SMS kullanmayı kesmiş duruma geldi. Akıllı telefonlarımızdaki internet bağlantısı ile birlikte ücretsiz olarak kişiler ile iletişim kurabiliyoruz. Bunların içerisindeki en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘tır. WhatsApp uygulaması gelişiyor ancak bunun yanında artık para da kazanmayı amaçlıyor. Önceden yıllık 1 TL gibi bir fiyata sahip olan WhatsApp uygulaması, aldığı karar ile komple ücretsiz sisteme geçmişti. Uygulama üzerinden gelir elde etmeyen WhatsApp, farklı çözümler üretecek.

Ekipleri şu anda WhatsApp for Business adındaki servis üzerinde çalışıyorlar. Bu uygulamadaki amaç, şirketler için özel bir WhatsApp sistemi geliştirmek ve e-posta ile görüşmek yerine anlık olarak mesajlaşabilmelerini sağlamaktır. Bu sistemde müşteri hizmetlerine WhatsApp üzerinde de ulaşabileceğiz. WhatsApp for Business sistemi, şirketlere belli ücretler karşılığında satılacak.

Bu sistem ile paket servisi yapan restoranlar, belediyeler ve daha birçok nokta için bir telefon numarası üzerinden WhatsApp ile iletişime sağlanabilecek. Sistem oturursa çok kullanışlı olacağı kesin. WhatsApp for Business uygulaması üzerinde ayrı bir arayüz ve daha çok ekran kullanımları gibi detaylar sunulacak. Yani müşteri hizmetleri versiyonu sunacaklar. Bu hizmeti çıkaracak olan WhatsApp, bu sayede şirketlerdeki mail trafiği ve Skype kullanımlarının önüne geçmeyi hedeflemektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ