20.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

En Sevilen Pokemon Pikaçu

En Sevilen Pokemon Pikaçu

En Sevilen Pokemon Pikaçu

DORinsight, online bir araştırma şirketidir. Şirket, bir mobil oyunlar araştırması yapmış. Ve katılan 3 kişiden ikisi Pokemon Go oyununu oynadığını belirtmiş.

en-sevilen-pokemon-pikacu|www.gelgez.net|

en-sevilen-pokemon-pikacu|www.gelgez.net|

Araştırma 25 28 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılmış. Türkiye’yi temsil etmek içinse 5 bin 499 kişi katılmış. Araştırma için kullanıcılara son zamanların en popüler oyunu Pokemon Go oynayıp oynamadıklarını, günde kaç saat zaman geçirdiklerini, ne kadar mesafe yürüdüklerini ve oyuna yaptıkları harcama soruldu.

Katılımcıların yüzde 76’sının oyunu bildiği tespit edilmiş. Yüzde 35’inin ise oyunu oynadığı bulgular elde edildi. Oyunun en fazla 17 yaş altı ve 18 – 24 yaş aralığındakilerin oynadığı tespit edilmiştir. Oyunu oynayanların yüzde 48’i oyunu günde 1 saat ve daha az, yüzde 36’sı 2 ila 3 saat ve üzerinde vakit ayırmaktadır. Katılanların yüzde 83’ünün oyunda herhangi bir harcama yapılmadığı tespit edilmiş.

Su Yanlarından Eksik Olmuyor

Katılımcı Pokemon Go oyuncuları; telefonlarını, şarj aletlerini, kulaklık ve suyu yanlarından ayırmadıkları tespit edilmiş. Toplam oranlara bakıldığında yüzde 24’lük bir dilim yanına su alıyor.

Yeni Yolları Keşfetmek

Ankete katılan Pokemon Go oyuncularının en çok yakalamak istediği pokemon yüzde 54’lük bir dilim ile “Pikaçu” olmuş. Yüzde 8 ile “Mewtwo” ve “Bulbasaur”, “Charmander” ve “Pichu” takip ediyor.

Gelelim Pokemon Go oyuncularının en çok dert yandığı meseleye. Kullanıcıların en çok yakındığı durum yürümek zorunda oldukları mesafeler ve yorgunluktur. Ayrıca şarjın yetmemesi ile ilgili şikayetler de bulunmaktadır. Pokemon Go oyuncularının her 4 tanesinden 3’ü yeni yollar keşfetmiş. Çoğu kullanıcı oyun içerisinde hiç bilmediği yeni yolları öğrendiklerini söylemiş. Belli bir kısım kullanıcı ise oyunu oynarken yeni insanlarla tanıştığını söylemiş. En önemlilerinden birisi de katılımcıların neredeyse yüzde 80’i oyunun tehlikeli durumlar oluşturabileceğini düşünüyor. Bu soru anket için yöneltildiğinde ise yüzde 70’lik bir kısmı hayır yanıtını vermiş.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ