18.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

EA Bir Ülkede Origin’i Yasakladı!

EA Bir Ülkede Origin’i Yasakladı!

EA Bir Ülkede Origin’i Yasakladı

Bildiğiniz gibi Electronic Arts (EA), ABD’li bir video ve bilgisayar oyunu üreticisi ve yayımlayıcısıdır. 2005 yılı itibariyle oyun dünyası alanında zirvenin sahibidir. EA Games ismiyle de bilinen Oyun devinin Myanmar‘daki oyuncuların online oyun dağıtımı servisi olan Origin‘e erişimi yasakladı. Yani oyuncular satın aldıkları oyunları oynayamıyorlar.

Dev video şirketi olan ABD’li EA, online oyun dağıtım servisi olan Origin‘e Myanmar‘dan erişimi tamamen engellemiş durumda. Eylül ayından beri Myanmar’daki oyuncular, oyunlarına erişemiyorlar. Parasını ödedikleri oyunu oynayamıyorlar.

MMO’yu VPN Kullanarak Oynamak

Yasak şöyle ki; Myanmar‘lı oyuncular Origin hesaplarını başka ülkelerde dahi açsalar Mynmar içinde oldukları süre boyunca etkilenecekler. Oyuncular yalnızca VPN kullanarak Origin’e bağlanabiliyorlar. Ama oyunu oynamak için yeterli hıza elbette ulaşamıyorlar.

EA Bir Ülkede Origin'i Yasakladı!

EA Bir Ülkede Origin’i Yasakladı!

Origin; bu yasağın sebebini şöyle açıkladı;

ABD‘nin Myanmar‘a uyguladığı ticari ambargo sebebiyle olduğu söylenmiş. Durum böyle olunca biraz karıştı tabi. Çünkü ABD Başkanı Obama, 7 Ekim tarihinde Myanmar‘a olan ambargonun kaldırıldığını söylemişti. Origin’deki yasağın hala kaldırılmama sebebi enteresan. O da Origin‘de çalışan personellerin ambargonun kaldırıldığından haberi olmadığından sorun ortaya çıkmış.

Son olarak Origin; yaptıkları hata için özür dileyerek yasağı kaldırmak için çalışmalara başladıklarını bildirdiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ