18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan’dan AKK İle İlgili Son Dakika Açıklaması!

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan’dan AKK İle İlgili Son Dakika Açıklaması!

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan’dan AKK İle İlgili Son Dakika Açıklaması!

BTK Başkanı, bugün yapmış olduğu açıklamada AKN tarifelerinden faydalanan abonelerin, belirlenen veri miktarlarına ulaştıklarında hiçbir şekilde ek ücret ödemeyeceklerini söyledi.

Ülkemizde 1 Mayıs gününden itibaren kotalı ve kotasız internet paketleri adeta gündeme oturdu. Çok fazla da bilgi kirliliği yaşandı. Açıklamaların dozu artınca BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan da önemli bir açıklamada bulundu.

BTK Başkanı’nın Kotalı İnternet Hakkındaki Açıklaması

Öncelikle AKN sonrasındaki hız değerinin temel ihtiyaçları karşılayamadığı taleplerini değerlendirdiğini söyleyen BTK Başkanı, mobil ve sabit internet üzerinde AKN sonrasındaki hız değerleri ile ilgili iyileştirme yapıldığını ve AKN sonrası veri hızının mobil internet için saniyede 128 kilobit olarak belirlediklerini açıkladı.

BTK Başkanı, ülkemizdeki internet hızının istedikleri seviyede olmadığına da değindi. Ve yaptıkları düzenlemeler ile birlikte kota aşımı itibariyle 3 megabite düşürülen hız ile ilgili iyileştirme yapıldığını söyledi. Sistem şu şekilde olacak. Sizin 16 megabit hızında bir paketiniz varsa ve AKN’yi aştıysanız, hızınız 5 megabite düşürülecek. Ve bu hızda sonraki aya kadar rahatça işlem yapabileceksiniz.

Ayrıca AKN tarifelerinden faydalanan hiçbir abonenin de belirlenmiş veri miktarına ulaştığında ek bir ücret ödemeyeceklerini söyledi. Ve sözlerine “Bu uygulama, gerek AKN’li bir tarife için taahhüdü devam eden mevcut aboneler için gerekse AKN’li tarifelere geçiş yapacak yeni aboneler için geçerli. Şu anda vatandaşlar, kullandıkları tarifelerle ilgili hiçbir ek ücret ödenmeksizin, bu yeni düzenlemeden yararlanacaklar. Diğer bir ifadeyle eski ve yeni abone olması fark etmeksizin herkes için geçerli. Kurum olarak AKN düzenlememize aykırı bir durum yaşandığı takdirde gerekli müdahaleyi yapacağımızı belirtmek isterim” diyerek devam etti. 

Son olarak yapılan bu uygulamanın rekabet ortamında gerçekleşmesini istediklerini de belirtti. Birçok operatör tarafından çıkarılan AKN’siz tarifeler için çok sevindiğini belirten BTK Başkanı, bazı operatörlerin de çıkaracaklarını belirtti. Önümüzdeki dönem içinde ise tarife sayılarının artması ve fiyatların daha uygun hale getirilmesini beklediklerini açıkladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ