20.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Anlık gelen geçici Hafıza kaybının sebebi ve çözümü nedir?

Anlık gelen geçici Hafıza kaybının sebebi ve çözümü nedir?

Anlık gelen geçiçi Hafıza kaybının sebebi ve çözümü nedir?

Ansızın bir anda, nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı bilmediğiniz zamanlar oluyor mu?, Ne yaptığınızı bilmediğiniz ya da anlık ne yaptığınızı unutuyor musunuz? Korkmayın Tıpta buna geçici hafıza kaybı gibi terimler kullanılsa da tam bir hastalık adı yok.Daha çok Beyin sislenmesi, Bilinç Bulanıklığı yada Bilinç Sislenmesi denmekte. Peki bunun sebebi ve çözümü nedir?

Dünyada çoğu insanda görülen Bilinç sislenmesi yada bilinç bulanıklığı gözükmekte.Bunun en büyük sebeplerinden biri aşırı stress, yorgunluk, uykusuzluk, kaygı ve endişe, üzüntü sonucu oluşan sinirlilik, odaklanamama, baş ağrıları ve depresyon gibi sinirsel sorunlar sonucu ortaya çıkmaktadır.

Anlık gelen geçici Hafıza kaybının sebebi ve çözümü nedir?

Anlık gelen geçici Hafıza kaybının sebebi ve çözümü nedir?

Aslında çoğumuz sabah uyandığında bu durumu yaşar.Neredeyim? ve saat kaç? gibi sersem halimizi hatırlayalım.Bu andaki bilinç bulanıklığı yani konfüzyon gayet normaldir.Ama gün içinde yaşıyorsanız bu bazı hastalıklar yada beslenmede ki yetersizliklerin işareti olabilir.

Beyinin error yani hata vermesine benzetebileceğimiz bu olayda , psikolojik sorunlarınız yoksa bir demir eksiliği de olabilir.Ya da beyin hastalıklarından birinin işareti de olabilir.Aşağıdaki çözümleri denedikten sonra tekrarlanma olması durumunda bir nöroloji doktoruna görünmenizde fayda var.

Sara hastası yada epilepsi hastalığına sahip, kafa tramvası yaşayıp da ilaç tedavisi gören, kan ve beyin hastalıkları olan, sürekli bir ilaç tedavisinde olan kişiler,migreni olanlar, madde bağımlılığı sonrası tedavide olan kişilerde böyle durumları doktorunuza sormayı ihmal etmemeli.

Anlık gelen geçici Hafıza kaybının sebebi ve çözümü nedir?

Bilinç Bulanıklığı yada Bilinç Sislenmesinden nasıl kurtulabiliriz? Çözüm?

  • Dünyayı siz mi kurtaracaksınız! İşte stressiz bir yaşam öncelikli kuralınız.İş problemlerini ve sorunlarını arkadaşlarınıza paylaştırın. İş kolik olmayın ve zor işlerden başlayarak kolaya doğru gidin.Yetişteremediğiniz işlerde diğer arkadaşlarınızdan destek alın.
Bilinç sislenmesi yada bilinç bulanıklığının ana sebebi stresstir.

Bilinç sislenmesi yada bilinç bulanıklığının ana sebebi stresstir.

  • Demir eksikliğiniz var mı? 3 ayda bir kan bağışı yaparsanız bu konu hakkında değerlere sahip olabilirsiniz.Ya da test yaptırın.
  • Melissa çayı yada sarı kantaron yada papatya çayı günde en az 1 kere için.Rahatlıyacaksınız.
  • Yetişkinler günde en az 8 saat uyumalı, dengeli beslenmeli ve en az 40 dk spor yapmalısınız.
  • Antioksidanları çok tüketmeli ve sigara içmemeli.Alkol yasak.
  • Sevdiklerinize zaman ayırın ve onlarla vakitlerinizi harcayın.
  • Ara sıra şarterleri kapatın ve kendinize ödül verin.
  • Asla üzülmeyin!Çünkü ne olursa olsun hayat devam ediyor…
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ