20.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Alt Yazı Aramak Tarih Oldu!

Alt Yazı Aramak Tarih Oldu!

Alt Yazı Aramak Tarih Oldu!

Çoğu zaman yabancı film, dizi veya TV şovları için adeta bir işkenceye dönüşen alt yazı aramak, yeni geliştirilen bir uygulama sayesinde gerçekten tarih oldu.

Özellikle de sürekli olarak yabancı dizi ve film izleyenlerin çok karşılaştığı alt yazı arama süreci bu uygulama ile tarih olacak. Geliştirilen uygulama alt yazı aramayı çok kolay hale getiriyor. Hollandalı bir geliştirici olan Giel Cobben tarafından hazırlanan uygulama sayesinde alt yazı aramaktan kurtulacağız. Basit ve işlevsel bir uygulamanın ismi Caption’dır.

Dizi ve film izlemek adına kullanılan Netflix, Amazon Prime Video ve iTunes uygulamaları içerisindekiler için al yazı mevcuttur. Ancak bazı eski, bağımsız içerikler ve TV şovları için hala alt yazı bulma sorunu bulunmaktadır. Bu sebeple uygulama tam da kullanıcıların bu ihtiyaçlarını karşılamak üzere ortaya çıktı. Caption uygulaması birçok farklı dilde ve çok geniş bir alt yazı bankasına sahiptir. Ancak kötü haber yine var maalesef. Uygulama şu an için yalnızca macOS platformu üzerinde kullanılabiliyor. Caption uygulamasının ilerleyen zamanda Windows ve Linux platformlarına da gelmesi bekleniyor.

Son olarak Caption uygulaması üzerinde dilediğiniz bir alt yazıyı sürükle bırak yöntemi ile bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Eğer siz de macOS işletim sistemli bir cihaza sahipseniz Caption uygulamasını buradan indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ