25.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Youtube Kids, Şimdi De Televizyonlar Üzerine Geliyor!

Youtube Kids, Şimdi De Televizyonlar Üzerine Geliyor!

Youtube Kids, Şimdi De Televizyonlar Üzerine Geliyor!

Youtube, çocuklar için yapmış olduğu televizyon girişimi Youtube Kids‘in Samsung, LG ve Sony marka televizyonlar ile uyumlu uygulamasını yayınladı.

Youtube Kids, Youtube‘un çocuklara yönelik videoların paylaşılması için oluşturmuş olduğu yeni bir platformdur. Tabi ki de Youtube Kids te hızla büyüyor. Aslında iki yıl önce faaliyet göstermeye başlamıştı. Dünya üzerinde de hızla yayılmaya devam etmektedir. Bundan böyle de Youtube Kids uygulaması ile televizyon üzerinden izlenebilecek.

Son bilgilere göre Youtube, Youtube Kids kullanımı için Samsung, LG ve Sony marka televizyonlar üzerinde telefonlar ile uyumlu bir uygulama hazırlamaktadır. Youtube Kids uygulaması, bugün itibariyle LG içerik mağazası üzerinde yer almaya başlayacak. Ayrıca 2015 – 2017 yılları arasında üretilmiş olan LG webOS televizyonlar üzerinde çalışabilecek. Samsung televizyonlar için ise 2013 ve 2017 yılları arasında üretilmiş olması gerekiyor. Samsung App Store üzerinden Youtube Kids uygulamasına erişilebiliyor. Sony televizyon modellerinde durum biraz daha değişik. Yalnızca 2016 ile 2017 yılları arasında üretilmiş cihazlar üzerinde kullanılabilecek.

Son olarak Youtube Kids gerçekten hızla büyümekte. Şu an için haftalık olarak 8 milyon kullanıcısı bulunuyor. Ancak Youtube Kids uygulaması Türkiye üzerinde hala kullanılmamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ