16.06.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Twitter Yüzlerce İnsanı İşten Çıkarmayı Planlıyor

Twitter Yüzlerce İnsanı İşten Çıkarmayı Planlıyor

Twitter Yüzlerce İnsanı İşten Çıkarmayı Planlıyor

Twitter; bu hafta içerisinde açıklaması gereken 3.mali çeyrek yılı sonuçlarından önce yüzlerce kişiyi işten çıkarmak için harekete geçti.

twitter-yuzlerce-kisiyi-isten-cikariyor |www.gelgez.net|

twitter-yuzlerce-kisiyi-isten-cikariyor |www.gelgez.net|

Geçen sene Twitter‘ın kurucu ortaklarından olan Jack Dorsey, şirketin CEO koltuğuna geçerek 300’den fazla kişiyi işten çıkarmış . Diğer çalışanlara da daha fazla iş düşeceğini belirterek, Twitter hisselerinin üçte birini çalışanlar arasında pay etmiş. Şimdilerde finansal problemler yaşayan Twitter, bu sefer 300 kişinin daha işten çıkarılmasına hazırlık yapıyor.

Twitter‘ın aylık aktif sayısı 300 milyonu geçmiş durumdadır. Diğer sosyal ağlar(Facebook, Instagram ve Snapchat) kadar kullanıcı yakalayamayan ve beklenilen sayıya da ulaşamayan Twitter, geçtiğimiz 1 yıl içerisinde değerinin yüzde 40’ını kaybetmiş. Twitter, huzursuzluk yaratan ve kişileri rahatsız eden paylaşımları da engelleyemeyerek zor durumda kaldı.

Bütün bunların üzerine Google, Facebook, Walt Disney; şirket kullanıcılarının online zorbalıklardan korunmak adına gerekenlerin yapılmadığını ve Twitter üzerine bir kaç değişiklik dışında bir şey yapamaması sebebiyle teklif götürmekten vazgeçmişler.

Son olarak Twitter‘ın 3.mali çeyrek durumunu raporlaması gereken zaman 27 Ekim sabahı olarak biliniyor. Duyduğumuz işten çıkarmaları bu aralarda duymamız an meselesi olabilir. Yine de belki bir proje geliştirerek yeniden kendini yukarılara taşıyacaktır. Bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ