18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Top Gun 2 geliyor!

Top Gun 2 geliyor!

Top Gun 2 geliyor!

İzlemesi gereken efsane filmlerden biri olan aksiyon ve duygu’nun tavan yaptığı, Tom Cruise ile Kelly McGillis‘in başrollerini paylaştığı Top Gun’ı bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz.

Türkiye’de 1987 yılının Şubat ayında gösterime girmişti. O zamanların en yüksek izlenme rekorlarını alan Top Gun hakkında yeni bir dedikodu çıktı.

Yapımcılığını Don Simpson ve Jerry Bruckheimer‘ın paylaştığı Top Gun filminin 2. serisi çıkacak. Bunu söyleyen ise filmin yapımcısı Jerry Bruckheimer. Jerry Bruckheimer kişisel Twitter hesabından geçtiğimiz günlerde bir tweet attı ve ortalık bir anda alevlendi. ‘New Orleans’ta dostum Tom Cruise ile birlikteydim ve Top Gun 2 üzerine konuştuk’ tweet’ini attıktan sonra gözler Tom Cruise’e çevrildi. Tom Cruise  ise bu tweet’i doğrular şeklinde konuk olduğu TV programı Graham Norton’da ‘Konuşuyoruz, bir çözüm bulmaya çalışıyoruz’ dedi.

Top Gun 2 geliyor!

Top Gun 2 geliyor! | Top Gun filminin DVD kapağı

Top Gun, filminde donanma pilotu olan Pete Mitchell’ın (Maverick), pilotların aldığı onur ödülü olan Top Gun’ı almak için yaptığı mücadeleyi anlatıyor. Herkezin konuştuğu ise devam filmi çekilecekse 30 yıllık bir aradan sonra Tom Cruise’un alacağı rol.

2016 yılında gösterime giren “Jack Reacher: Asla Geri Dönme” adlı filmi ile gişe rekorlarını zorlamaya çalışan Tom Cruise yıllardır Top Gun 2 sorusuna devamlı hayır cevabını veriyordu. Fakat görüldüğü kadarıyla fikri değişmiş.

“Take My Breath Away” Top Gun film müziği

Top Gun film müziğide en az dizi kadar meşhurdu. Berlin grubunun söylediği  “Take My Breath Away” şarkısı, 1986 yılında Academy Award for Best Original Song ödülü aldı. Ardından Golden Globe Award for Best Original Song  ödüllerini aldı.

Dinlemek istediğinizi düşündük. Filmden karelerle dolu güzel bir video klip. İyi seyirler.

“Take My Breath Away” Top Gun film müziği paylaşan: gelgez.net

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ