18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Super Mario Run, Pokemon Go’ya Fark Attı!

Super Mario Run, Pokemon Go’ya Fark Attı!

Super Mario Run, Pokemon Go’ya Fark Attı!

Super Mario Run oyununun yoğun ilgi görmesi, Nintendo oyunları arasında adeta bir kapışma söz konusu oldu. Super Mario şimdiden bütün dünyayı sarmış durumda.

Nintendo‘nun iki dev mobil oyunu. Nintendo uzun yıllardır mobil platforma direnmişti. Ancak yine mobilin hakim olduğunu gösteren de kendileri oldu. Pokemon Go çıktığında aylarca konuşuldu evet ama Super Mario Run çıktığı gün en çok konuşulan oyun olma rekorunu kırdı.

Super Mario Run Rekoru

App Annie firmasının yayınladığı bilgilere göre, Super Mario Run, tam olarak 3.5 milyon akıllı telefona indirilmiş. İlk çıktığı gün yani 15 Aralık tarihinde ise 3 milyon mobil cihaza yüklenerek rekor kırmayı başardı. Bu rakam hayret verici bir rakam. Ancak şunu belirtelim ki, bu rakam yalnızca Amerika için geçerli.

Buna istinaden Pokemon Go oyunu, Amerika‘da ilk gün toplam 900 bin kişiye ulaşmıştı. Yani Super Mario Run, Pokemon Go oyununu adeta üçe katladı. Hem de çıkmasından tam 3 gün sonra. Bu bilgileri sadece ilk gün için ve Amerika’yı baz alarak söylediğimizi yeniden hatırlatmakta fayda var. Nintendo ya da Apple tarafından gelecek olan rakamlar da önem taşımaktadır.

Son olarak iOS işletim sistemi için 15 Aralık tarihinde sunulmuş olan Super Mario Run oyununu ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oynayacağınız 3 bölüm sonrasında oyun için toplamda 26,99 TL ödeyerek bütün oyuna sahip olabiliyorsunuz.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nihan dedi ki:

    Ücretsiz görünüyo, sonra para istiyo hainler ya

BİR YORUM YAZ