18.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Moovit Toplu Taşıma Uygulaması 2.5 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Moovit Toplu Taşıma Uygulaması 2.5 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Moovit Toplu Taşıma Uygulaması 2.5 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Dünya üzerinde hemen hemen en popüler toplu taşıma uygulaması Moovit, Türkiye üzerinde 3. yılına yaklaşmaktadır. Moovit uygulaması, 2014 yılından bu yana Türkiye üzerindeki yolculara, anlık toplu  taşıma bilgileri sunmaktadır. Toplamda 12 şehir üzerinde hizmet vermektedir. Son paylaşılan bilgiler itibariyle Türkiye üzerindeki kullanıcı sayısının 2.5 milyon kişiye ulaştığı bilinmektedir.

Moovit uygulaması dünya üzerinde toplam 1200 şehirde kullanılıyor. Toplam 50 milyon gibi bir kullanıcı rakamına sahip. Ve 43 dilde destek vermektedir. Moovit, Türkiye üzerinde İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Aydın, Elazığ, Kayseri, Konya, Düzce, Samsun ve Şanlıurfa üzerindeki bütün ulaşım ağlarını kullanıcılarına sunmaktadır. İstanbul içerisinde Marmaray, Metrobüs, Metro İstanbul, Turyol, İETT otobüsleri, şehir hatları, mavi marmara vapur hattını ve sarı dolmuşları dahi kapsamaktadır. Bu hatların tümü ile ilgili anlık gerçek zamanlı bilgiler sunan Moovit, Samsun ve Düzce Büyükşehir Belediyelerinin yaptıkları kurumsal iş birliği ile oralarda da kullanılmaktadır.

Moovit uygulamasının özelliklerinden biraz bahsedelim. Uygulama ile toplu taşıma kontrollerini yapabilirsiniz. Bilmediğiniz bir adresi arayabilirsiniz. Belli bir adrese nasıl gideceğinizi gösterme özelliklerine sahiptir. Ayrıca size yakın olan durakları gösteriyor ve geçen otobüsleri saatlerine kadar inceleyebiliyorsunuz. Eğer sürekli olarak toplu taşıma kullanıyorsanız, evden ya da işten çıkmadan önce kullandığınız hattın durumu ile ilgili bilgi alabilmeniz mümkündür.

Moovit uygulaması Türkiye‘de Trafi ile rekabet içerisindedir. Ancak Moovit yaptığı yenilikler ile kendini sağlama almak istiyor. Moovit uygulamasına eklenen son güncellemede son inme zamanı bildirim özelliği getirilmişti. Bu özellik sayesinde kullanıcı ineceği yerden iki durak öncesinde bildirim almaya başlıyor. Özellikle uygulamanın İstanbul kullanıcıları için harika bir özellik olabilir. Kalabalık toplu taşımalar ile gidip gelenler için çok işe yarayacak bir özellik olabilir. Ayrıca engelli yolcular için de kullanılabilecek güzel bir yeniliktir.

Son olarak şunu söyleyelim, Trafi uygulaması yaptığı planda 2016 yılında Türkiye üzerinde 14 şehirde hizmet vereceğini açıklamıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ