19.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Facebook Messenger Üzerinde Canlı Konum Paylaşma Özelliği Getirildi!

Facebook Messenger Üzerinde Canlı Konum Paylaşma Özelliği Getirildi!

Facebook Messenger Üzerinde Canlı Konum Paylaşma Özelliği Getirildi!

Facebook, bildiğiniz gibi son zamanlarda Messenger uygulaması üzerinde pek çok yeni değişiklik yaptı. Sürekli olarak ta güncellemeye devam ediyor. Şimdi de herhangi bir arkadaşınızın sizi canlı olarak takip etmesini mümkün kılan özellik geldi.

Facebook Messenger uygulaması üzerine işlevli bir yeni özellik daha getirildi. Messenger uygulaması ile, kullanıcıların bulunduğu konumu gerçek zamanlı olarak aileniz ya da herhangi bir arkadaşınız ile paylaşmanız mümkün hale gelecektir. Messenger, hali hazırda zaten konum paylaşmayı desteklemektedir. Ama sadece birine konum gönderebiliyorsunuz. Ancak yeni gelen özellik ile konumunuzu sizinle birlikte haritadan canlı olarak takip edebilecekler. Yalnız sadece bir saat sizi izleyebilmeleri için konumlanmış durumdadır. Ayrıca bahsi geçen bir saatlik süre için de geri sayım sayacı mevcuttur. Ve bu konum paylaşma canlı yayınını yalnızca bir kişi ya da bir grup ile paylaşabileceksiniz.

Son olarak canlı konumunuzu paylaşmak için iOS ve Android platformlarında daha fazla simgesine hafifçe tıklamalı ve konum seçmeniz gerekmektedir. Siz bu hareketi yaptığınızda, bulunduğunuz yerin bir haritası ve canlı konumunuzu paylaşmanıza olanak sağlayan mavi bir çubuk ile karşılaşacaksınız. Dilediğiniz zaman konum paylaşımınızı durdurabileceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ