22.10.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Karşınızda Parmak İzi Okuyuculu USB Bellek

Karşınızda Parmak İzi Okuyuculu USB Bellek

Karşınızda Parmak İzi Okuyuculu USB Bellek

Bazen USB belleğimizi anlık birine vermemiz gerekebilir. Bu tip durumlarda önemli bulduğunuz klasörleri gizlemek durumunda kalıyordunuz. Ancak DM marka parmak izi okuyuculu şifreli USB bellek sayesinde sizden başka kimse dosyalarınıza erişemeyecek.

Zaman zaman hepimizin böyle kimsenin erişmesini istemeyeceği bazı dosyalar olabilir. Dosyalar bazen kişisel, bazen de bizden başkasının görmek istemediği dosyalar olabilir. Ancak bu tip saklamak gereken dosyalarınızı şifreleme yöntemi olmadan saklayabilmeniz çok zor. Tamamen bu amaca yönelik olarak kullanabileceğiniz DM marka parmak izi okuyuculu USB bellek, üzerindeki parmak izi okuyucu sayesinde şifreleniyor. Siz parmak izinizi okutmadan USB bellek içerisindeki dosyalara erişilemiyor.

DM marka USB bellek ile hafızasını ikiye bölebiliyorsunuz. İsterseniz belli bir alanı şifreli belli bir alanı da şifresiz yapabilirsiniz. Örneğin; 32GB belleğinizin 16GB‘ı parmak izi ile geri kalan 16GB‘ını da şifresiz yapabilirsiniz. Şifrelemediğiniz alan için parmak izinizi okutmaya gerek kalmıyor.

Peki DM, Tüm Cihazlar İle Uyumlu Mu?

DM parmak izli USB bellek, normal bir USB belleğin çalışabildiği tüm cihazlarda çalışıyor. Ancak ilk kullanım için parmak izinizi tanımlarken, öncelikle Windows cihazda yapmanız gerekmektedir. Parmak izinizi tanımladıktan sonra ise; USB belleğinizi hiçbir ekstra programa gerek kalmadan parmak iziniz ile şifrelediğiniz cihazınız ile dosyalarınıza erişebilir ve dosyalarınızı içerisine aktarabilirsiniz. DM marka USB bellekler; 32GB ve 64GB depolama alanları ile satışa sunuldu.

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ