18.07.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Kanserin düşmanı Anne Sütü!

Kanserin düşmanı Anne Sütü!

Kanserin düşmanı Anne Sütü!

Yapılan çalışmalar sonucunda, hakkında yüzlerce makale yayınlanan anne sütünün son olarak da bebekleri kanserden koruduğu ispatlandı. Bunu nasıl yaptığı ise henüz tam olarak anlaşılamamıştır. Araştırmacılar, özel olarak laboratuvarda yetiştirilen kanser hücrelerinin anne sütü tarafından öldürüldüğünün ispatlanması ile büyük bir potansiyel ortaya çıktığını belirtmişlerdir.

İsveç’te Lund Üniversitesi’nde, doktor ve immünolog olarak çalışan Catharina Svanborg, anne sütündeki bu mucizevi sırları keşfeden ekipte bulunmuştur. Lund Üniversitesi’ndeki bu ekip normal anne sütünün kanserin her çeşidi için bir koruma sağlamasını mucizevi bir keşif olarak değerlendirmişlerdir.

Araştırmanın ilk etabında, yeni doğmuş bebeklerden almış oldukları bağırsak-mukoza hücrelerini anne sütü ile işleyen araştırmacılar, sonucunda Pnemococcus bakterisi tarafından oluşturulan ve pneumonia (zatürree) olarak adlandırılan hastalığı, anne sütünün kattiyen durdurduğunu görülmüştür. Özellikle anne sütüyle beslenen bebekler, ek gıda ile biberonla beslenenlere göre çok daha az duyma güçlüğü ile karşılaşmakta ve solunum sistemi enfeksiyonlarına da çok daha az yakalanmaktaydılar. Birbirini takip eden çalışmalar sonrasında, anne sütünün kansere karşı da bir koruma sağladığını gördüler. (Çocukluk döneminde görülen lenf kanseri riskinin ,biberon ile beslenen çocuklarda dokuz kat daha fazla olduğunu gösterdikten sonra, aynı sonuçların diğer kanser türleri için de geçerli olduğunu fark ettiler).

Çıkan sonuca göre Mucizevi Anne Sütünün kanserli hücrelerin yerini tam olarak belirliyor ve daha sonra da onları öldürüyor. Kanserli hücreleri tespit ederek öldüren ise anne sütünde bol miktarda bulunan alpha-lac olarak adlandırılan maddedir. Alpha-lac(alphalactalbumin) anne süt içindeki laktoz şekerinin üretilmesine yardım eden bir protein tarafından meydana getirilmektedir.

Kanserin düşmanı anne sütü | ilk 6 ay sadece anne sütü

Kanserin düşmanı anne sütü | ilk 6 ay sadece anne sütü

 

Anne Sütü, anne için bebeğini koruyabileceği en güçlü silahtır.

Başka bir boyuttan baktığınızda ise Emziren Annelerin ise Meme Kanserine diğer kadınlara göre yakalanma oranı daha düşüktür.

 

Kaynaklar ve Dış Bağlantılar

  • UNICEF ilk 6 ay sadece anne sütü
  • Dünya Sağlık Örgütü(WHO)
  • FDA
  • Sağlık Bakanlığı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ